Menu Region

Julia Pitera ma dostęp do ściśle tajnych informacji

Julia Pitera ma dostęp do ściśle tajnych informacji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Pełnomocnik rządu do spraw walki z korupcją, Julia Pitera, ma dostęp do informacji niejawnych o klauzuli "ściśle tajne". Poinformowało o tym Centrum Informacyjne Rządu.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości twierdzili, że Julia Pitera, przygotowując raport o działalności Centralnego Biura Antykorupcyjnego, korzystała z niejawnych informacji, do których nie miała prawa dostępu.

Z oświadczenia CIR wynika, że Pitera, pełnomocnik Rządu do Spraw Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych, ma poświadczenie bezpieczeństwa, które upoważnia do dostępu do tego typu informacji. Wydała je 6 grudnia 2007 roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Julia Pitera została 7 stycznia 2008 roku przeszkolona w zakresie wynikającym z artykułu 54 ustawy o ochronie informacji niejawnych.

Fakt wglądu w dokument niejawny jest utrwalony na tak zwanej karcie zapoznania z dokumentem. Julia Pitera po raz pierwszy miała dostęp do dokumentu niejawnego, stanowiącego tajemnicę państwową, 27 lutego 2008 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się