Menu Region

Premier nie wyciągnie konsekwencji wobec Waldemara Pawlaka

Premier nie wyciągnie konsekwencji wobec Waldemara Pawlaka

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Donald Tusk powiedział, że sytuacja wicepremiera Pawlaka jest poza standardami, które powinny obowiązywać w życiu publicznym. Przyznał jednak, że jego wyobrażenie o tych standardach nie musi być podzielane przez Polskie Stronnictwo Ludowe.
Szef rządu zaznaczył, że nie może egzekwować wobec koalicyjnego partnera dobrych obyczajów, dlatego opowiada się za rozwiązaniami systemowymi. Podkreślił, jednocześnie, że koalicja PO-PSL jest optymalna, korzystna dla Polski i powinna dalej pracować. Zapewnił również, że w jego partii nie ma tendencji zmiany partnera do współrządzenia.

Premier przyznał, że pojawia się "dylemat konstytucyjny", czy wejście do strefy euro wymaga zmian w ustawie zasadniczej. Zastrzegł, że wolałby, aby ostateczne wprowadzenie wspólnej waluty zostało poprzedzone takimi zmianami i ponadpartyjnym porozumieniem. Zdaniem Donalda Tuska, możliwe jest zbudowanie takiego porozumienia i optymalnej, bezpiecznej dla Polski i Polaków drogi przyjęcia wspólnej waluty.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się