Menu Region

Izrael: Inauguracja Roku Polskiego na uniwersytecie w...

Izrael: Inauguracja Roku Polskiego na uniwersytecie w Jerozolimie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie odbywa się konferencja naukowa poświęcona historii i kulturze polskich Żydów oraz polsko-żydowskim stosunkom. Zorganizowano ją w ramach obchodów Roku Polskiego w Izraelu.
Ambasador Polski w Izraelu Magdalena Magdziak-Miszewska powiedziała podczas uroczystej inauguracji, że młode pokolenie nie potrzebuje martyrologii, chce natomiast znać prawdę o polsko-żydowskiej historii. Wyraziła również przekonanie, że publikacja książki Tomasza Grossa o Jedwabnem była przełomowym momentem, który mimo wszystko zbliżył do siebie do siebie obydwa narody.

Zgromadzeni na konferencji naukowcy usłyszeli również od polskiej ambasador zapewnienie, że studia nad kulturą i historią polskich Żydów w ostatnich latach intensywnie się rozwijają. - Młodzi ludzie, którzy często nie mają żydowskich korzeni, chcą poznać i zrozumieć tę część naszej kultury - dodała ambasador Magdziak-Miszewska.

Naukowcy podczas trzydniowej konferencji mają podsumować 25 lat badań nad historią i kulturą polskich Żydów oraz nad polsko-żydowskimi relacjami. Eksperci z Polski, Izraela i Stanów Zjednoczonych rozmawiają między innymi o kulturze, źródłach i przejawach polskiego antysemityzmu oraz relacjach między Polakami i Żydami podczas holokaustu. Oddzielny panel będzie poświęcony sytuacji Żydów w powojennej Polsce.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Cała ta konferncja to jedna wielka szopka

+34 / -30

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

blebleble (gość)  •

Widać dobór tematów stronniczy wygodny dla Żydów,zapewne jakie tematy tacy fachowcy

odpowiedzi (0)

skomentuj