Menu Region

Beatyfikacja Jana Pawła II w przyszłym roku jest możliwa

Beatyfikacja Jana Pawła II w przyszłym roku jest możliwa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Beatyfikacja Jana Pawła II w piątą rocznicę jego śmierci, 2 kwietnia przyszłego roku, jest bardzo możliwa. Jednakże wbrew prasowym doniesieniom, decyzja jeszcze nie zapadła. Data jest ostatnią rzeczą, jaką ustala się w tych sprawach.
Jeżeli datę 2 kwietnia 2010 roku potraktujemy jako hipotetyczny termin zakończenia procesu beatyfikacyjnego polskiego papieża, to jest ona zupełnie realna. Do tego czasu bowiem powinny zakończyć się wszystkie przewidziane procedury.

Źródła w Watykanie przypominają, że prócz specjalnego dekretu Benedykta XVI, potrzebna jest weryfikacja cudu za stawiennictwem Jana Pawła II. Siłą rzeczy zajmie to kilka następnych miesięcy.

Jest wielce prawdopodobne, że formalności uda się załatwić w ciągu najbliższego roku. Tym bardziej, że, jak się podkreśla, sprawa wyniesienia na ołtarze polskiego papieża jest wyjątkowa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się