Menu Region

Białoruskie władze zadowolone z zawieszenia sankcji przez UE

Białoruskie władze zadowolone z zawieszenia sankcji przez UE

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Białoruskie władze z zadowoleniem przyjęły decyzję Unii Europejskiej dotyczącą zawieszenia na kolejne 9 miesięcy sankcji wizowych wobec białoruskich urzędników. Zdaniem wielu partyjnych liderów Bruksela potwierdziała, że poważnie myśli o zacieśnianiu współpracy z Mińskiem.
Rzecznik białoruskiego MSZ, Andrej Popow powiedział, że decyzja Unii Europejskiej "pozwoli na kontynuowanie pragmatycznego dialogu w interesie zarówno Mińska, jak i Brukseli".

Szef partii liberalno-demokratycznej Sierhiej Hajdukiewicz jest przekonany, że Unia Europejska zrozumiała, że na Białorusi potrzeba czasu, aby przeprowadzić demokratyczne reformy. "To długa i trudna droga, której przejście jednym zajęło 15 lat innym 100" - stwierdził Hajdukiewicz.

Lider ruchu "O Wolność" Aleksander Milinkiewicz uważa, że im więcej będzie kontaktów Unii Europejskiej z Białorusinami, tym szybciej uda się zbudować społeczeństwo obywatelskie i przeprowadzić demokratyczne reformy.

Zdecydowanie odmienne zdanie ma szef Białoruskiego Frontu Narodowego Lawon Borszczewski. Zdaniem opozycyjnego polityka decyzja unijnych ministrów spraw zagranicznych jest zła i nieprzemyślana. Borszczewski uważa, że Bruksela powinna systematycznie rozszerzać listę osób bez prawa wjazdu do Unii Europejskiej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się