Menu Region

Benedykt XVI rozpocznie jutro podróż do Afryki

Benedykt XVI rozpocznie jutro podróż do Afryki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Jutro rozpocznie się pierwsza afrykańska podróż Benedykta XVI. Papież odwiedzi najpierw angielsko i francuskojęzyczny Kamerun, a następnie portugalską Angolę. Tym samym obejmie wszystkie obszary językowe Czarnego Lądu. Głównym motywem pielgrzymki jest ogłoszenie Instrumentum Laboris, czyli dokumentu przygotowawczego II Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu dla Afryki, które odbędzie się jesienią w Watykanie.
Powiedzenie, że Europejczycy mają zegarki a Afrykańczycy czas, znajduje swe potwierdzenie w przygotowaniach do pielgrzymki. W Jaunde kładziony jest jeszcze świeży asfalt na trasie papieskiego przejazdu, a w Lunadzie spychacze wyrównują plac nad oceanem, gdzie będzie główna papieska Msza. Wszyscy jednak czekają na papieża, widząc w nim nie tylko tego, kto ma umocnić ich wiarę, ale i tego, kto może przynieść nadzieję na zmiany społeczne, a co za tym idzie na lepsze i godniejsze życie.
Kwestie społeczne w Afryce są szczególnie delikatne. Przepaść między garstką bogatych, a rzeszą nędzarzy dramatycznie się pogłębia. Bieda też sprawia, że wielu wiernych nie będzie mogło przyjechać na spotkanie z papieżem. Władze Kamerunu zadbały o bezpłatny transport wyłącznie dla ludzi z prowincji, na terenie której leży Jaunde. Będą oni mogli powitać Benedykta XVI na trasie przejazdu z lotniska do nuncjatury. Z dalekiego buszu przybyli Pigmeje, którzy przygotowali dla papieża specjalne tańce i tradycyjne śpiewy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się