Menu Region

Misiak zrezygnował z członkostwa w radzie nadzorczej Work...

Misiak zrezygnował z członkostwa w radzie nadzorczej Work Service

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Senator Platformy Obywatelskiej Tomasz Misiak zrezygnował z członkostwa w radzie nadzorczej spółki Work Service. Nie zrezygnował natomiast z 30 procent posiadanych w niej udziałów.
To reakcja na doniesienia prasy, z których wynika, że właśnie ta spółka prowadzi szkolenia dla zwolnionych z pracy stoczniowców. Wcześniej senator przewodniczył w Parlamencie pracom nad ustawą stoczniową.

Senator Misiak tłumaczy, że firma Work Service wygrała konkurs zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych, a on nie miał wpływu na proces legislacyjny ustawy.

Prawo i Sprawiedliwość chce, aby oficjalne stanowisko w tej sprawie zajął premier. Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak jest zaskoczony dotychczasowym brakiem reakcji władz PO i szefa rządu.
Wątpliwości co do jakości standardów obowiązujących w PO ma Sojusz Lewicy Demokratycznej. Według szefa klubu Lewicy Wojciecha Olejniczaka sytuacja, w której znalazł się senator Misiak pokazuje, że trzeba jak najszybciej wprowadzić rozwiązania ustawowe, które będą regulowały tego typu zależności.

Tomasz Misiak oświadczył, że podporządkuje się decyzjom władz klubu PO. Jutro w jego sprawie spotyka się prezydium partii.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się