Menu Region

Norwegia podejmuje kolejny krok w walce z palaczami

Norwegia podejmuje kolejny krok w walce z palaczami

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
W Norwegii przyjęto zakaz wystawiania na widok publiczny wyrobów tytoniowych. To kolejny krok w ramach uporczywej walki Skandynawów z nałogiem palenia.
W sklepach czy w restauracjach papierosy, tytonie oraz wszelkie przedmioty związane z tym nałogiem będą musiały być ukryte. Należy je trzymać pod ladą lub w nieprzezroczystych szafkach.

Twórcy tego przepisu twierdzą, że nowa sytuacja zmniejszy głównie wśród młodzieży chęć sięgnięcia po tytoń. Nie wiadomo jednak, kiedy ten nieco kontrowersyjny przepis, wejdzie w życie. Zależy to od króla Haralda V. W Norwegii ostateczną decyzję o dacie rozpoczęcia stosowania nowo uchwalonych praw, podejmuje bowiem monarcha.

Równocześnie w Szwecji poinformowano, że w ciągu minionych pięciu lat poważnie zmniejszyła się w tym kraju ilość aktywnych palaczy. Dotychczas paliło 19 procent kobiet, a obecnie 11 procent. Również taki sam procent mężczyzn jest nałogowymi palaczami, ale wcześniej było ich 22 procent.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się