Menu Region

Sąd odroczył proces europosła Witolda T.

Sąd odroczył proces europosła Witolda T.

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ostrowski sąd odroczył proces europosła Witolda Tomczaka oskarżonego o znieważenie policjantów. Eurodeputowany nie stawił się na rozprawę z powodu choroby, przesłał jedynie zwolnienie lekarskie podpisane przez lekarza sądowego z Wrocławia. Sąd uznał nieobecność za usprawiedliwioną i przerwał proces do 20 kwietnia.
Dzisiejszej rozprawie towarzyszyły specjalne środki bezpieczeństwa, na salę sądową wpuszczono nieco ponad 20 osób, bo tyle tylko wydano przepustek. Kilkadziesiąt osób tłoczyło się przed budynkiem sądu, ponieważ nie wpuszczono ich do środka.

Takie środki wprowadzono dla bezpieczeństwa sędzi, która po ostatniej rozprawie miała otrzymywać listy z pogróżkami i obelgami. Sprawę bada prokuratura. Na razie nie wiadomo, kto groził sędzi, śledczy ustalają tożsamość osoby podpisanej pod jednym z listów.

Na rozprawę stawili się dwaj policjanci, którzy 9 lat temu zatrzymywali Witolda Tomczaka. Przyjechał także biegły językoznawca, który miał wyjaśnić, czy słowo "palant", w kontekście innych słów uznawanych za wulgarne, było zniewagą.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się