Menu Region

"Polski hydraulik wraca do domu" oznaką deglobalizacji

"Polski hydraulik wraca do domu" oznaką deglobalizacji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Włoski dziennik "Corriere della Sera" pisze, że jednym z następstw światowego kryzysu jest deglobalizacja. Przejawia się ona między innymi w zahamowaniu emigracji zarobkowej. Tekst na ten temat został zatytułowany "Gdy polski hydraulik wraca do domu".
W takiej samej sytuacji znaleźli się bowiem robotnicy-cudzoziemcy w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Emiratach Arabskich i we Włoszech.

"Tu, w prowincji Vicenza na północy kraju, już cztery tysiące imigrantów zapisało się na listę bezrobotnych. Tym samym, przysłowiowy już "polski hydraulik", którym w Vicenzy może być Senegalczyk pracujący w garbarni, staje się "zanikającą kategorią", zmuszoną wracać do domu z powodu braku pracy" - zauważa "Corriere della Sera".

Dziennik zgadza się z opinią socjologów, by pojęcie "emigracji zarobkowej" zastąpić określeniem "międzynarodowego dojazdu do pracy". "Tym, co najbardziej się zmieniło w tej dziedzinie, jest środek lokomocji: kiedyś był to rower, a dziś samolot" - konkluduje włoska gazeta.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Poznań

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kuskus (gość)  •

Co do hydraulików - czy ktoś może kojarzy dobrego hydraulika z Poznania? :-) Albo mógłby wypowiedzieć się o hydraulik.poznan.pl?;)

odpowiedzi (0)

skomentuj