Menu Region

Rozpoczęto sprzedaż majątku stoczni szczecińskiej

Rozpoczęto sprzedaż majątku stoczni szczecińskiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Zgodnie z ustawą kompensacyjną, zakład zostanie sprzedany w częściach, a nowi inwestorzy nie będą zobowiązani do kontynuowania produkcji stoczniowej. W "Rzeczpospolitej" ukazało się ogłoszenie zarządcy kompensacji o 11 przetargach.
Prezes stoczni Andrzej Markowski mówi, że są firmy, które chciałyby na terenie stoczni budować konstrukcje stalowe.

W zeszłym tygodniu zakład odwiedzili przedstawiciele norweskiej stoczni Ullstein. Trzeba jednak poczekać na rozstrzygnięcia przetargów. Zdaniem prezesa Markowskiego procedury potrwają do połowy maja, później trzeba będzie uzyskać akceptację prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu.

Sprzedaż majątku stoczni w częściach jest efektem uzgodnień z Komisją Europejską. Nie wiadomo jednak, czy rozwiąże to problem prywatyzacji zakładu.

Krzysztof Fidura z "Solidarności" jest nastawiony sceptycznie. Jego zdaniem, gdyby ktoś chciał kupić tylko część majątku i zablokował sprzedaż reszty, to strona rządowa mogłaby zaprzestać wspomagania zwolnionych ze stoczni pracowników. Od stycznia zwolniono ponad 700 osób.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się