Menu Region

Poznań: Dzisiaj otwarcie zakładów radioterapii oraz medycyny...

Poznań: Dzisiaj otwarcie zakładów radioterapii oraz medycyny nuklearnej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Chorzy na raka będą mieli łatwiejszy dostęp do radioterapii. W Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu nastąpi dziś uroczyste otwarcie nowego Zakładu Radioterapii oraz Medycyny Nuklearnej. Oba znajdują się w nowym budynku, który powstał za unijne środki. W uroczystości ma wziąć udział minister zdrowia Ewa Kopacz.
W nowych zakładach będą działać trzy bunkry do radioterapii. W jednym z nich zostanie zamontowany pierwszy w Polsce akcelerator do tomoterapii. Urządzenie będzie służyć do terapii nowotworów. Pozwoli też na przeprowadzanie bezpośrednio przed napromieniowaniem symulacji leczenia.

Po otwarciu nowych zakładów Wielkopolskie Centrum Onkologii będzie miało 8 aparatów do radioterapii i tym samym znajdzie się w czołówce krajowych ośrodków, jeśli chodzi o wyposażenie i możliwości leczenia.

Szacuje się, że teraz rocznie z radioterapii będzie mogło korzystać w Poznaniu około dwóch tysięcy pacjentów. Poprawi się też dostępność do tego typu leczenia na terenie całej Wielkopolski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Błąd

+13 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Emilio (gość)  •

"Szacuje się, że teraz rocznie z radioterapii będzie mogło korzystać w Poznaniu około dwóch tysięcy pacjentów."

O około 2 tys. wzrośnie liczba pacjentów względem obecnej liczby i z pewnością będzie ich dużo więcej niż wymienione w tekście 2 tys. Dziennikarze powinni wykazywać się większą starannością, zwłaszcza gdy podają liczby.

odpowiedzi (0)

skomentuj