Menu Region

Trzej gwałciciele są wolni, ofiara nie wychodzi z domu

Trzej gwałciciele są wolni, ofiara nie wychodzi z domu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Arkadiusz Dembiński

14Komentarzy Prześlij Drukuj
- Od trzech tygodni żyję w strachu - mówi Anna, 30-latka z małej wsi pod Wągrowcem niedaleko Poznania, samotnie wychowująca dziecko.
- Nie wychodzę sama z domu. Boję się, że na ulicy spotkam któregoś z nich.

Pod koniec lutego została zgwałcona przez trzech mężczyzn. Choć prokuratura postawiła wszystkim trzem zarzuty, żaden z nich nie trafił do aresztu. Prokurator uznał, że nie ma takiej potrzeby. Nie zadbał też, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, o to, by Anną zajął się psycholog.

Tamtego wieczoru brat zabrał ją do pubu w Wągrowcu. - Dzieckiem zajęła się moja mama - wspomina Anna. - Usiedliśmy przy stoliku i wtedy zauważyłam jednego z tych mężczyzn. Znałam go od siedmiu lat, mieliśmy swoje numery telefonów.

W pubie jeszcze parokrotnie na siebie trafiali. Próbował zagaić rozmowę, ale Anna traktowała go z rezerwą. Brat musiał wcześniej wyjść, ale ona postanowiła jeszcze trochę posiedzieć. Potem poszła na dworzec PKS.

Wtedy zadzwonił tamten znajomy. Zaproponował, że odwiezie ją do domu autem. Po kilku minutach znowu zadzwonił - czekał w pobliżu, koło dworca PKP. Dopiero po kilku dniach skojarzyła, że dworzec kolejowy wybrał dlatego, że w przeciwieństwie do autobusowego nie ma na nim monitoringu.
W aucie było jeszcze dwóch mężczyzn.

- Znałam go, więc wsiadłam - wyjaśnia Anna. - Nic złego się nie działo, aż nagle znajomy skręcił w boczną ścieżkę. Zaczął kluczyć po leśnych dróżkach, potem zatrzymał auto.

Zgwałcili ją wiele razy, później odwieźli do domu. Miała milczeć jak grób, bo jak nie, to się z nią policzą.
- Byłam w szoku i było mi strasznie wstyd - mówi Anna. - Następnego dnia ten znajomy zaczął do mnie wydzwaniać. Nie odbierałam, więc pisał SMS-y. Pomyślałam, że te SMS-y mogą być jakimś dowodem na to, co mi zrobił on i jego kumple.

Poszła do lekarza na obdukcję i do Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu, by złożyć doniesienie.
- Pokrzywdzona została przesłuchana przez prokuratora. Trzem mężczyznom w oparciu o jej zeznania i dowody postawiono zarzuty - informuje nas urzędowo Tomasz Ziewiec, prokurator rejonowy w Wągrowcu. - Zostali oni przesłuchani w charakterze podejrzanych. Po dokonaniu przez prokuratora oceny zeznań poszkodowanej, treści wyjaśnień podejrzanych oraz zebranych dowodów uznał on, iż brak jest podstaw do stosowania środków zapobiegawczych wobec podejrzanych.
Dlaczego nie ma podstaw do zatrzymania trzech gwałcicieli, skoro ich wina wydaje się oczywista? Tego prokurator nie wyjaśnia.

- Gdy rozmawiałam z prokuratorem, miałam wrażenie, że on broni tych mężczyzn, a nie mnie. Wyciągał ode mnie informacje niezwiązane ze sprawą. Na przykład wypytywał, dlaczego samotnie wychowuję dziecko i czemu ciągle mieszkam z matką - żali się kobieta. Zapowiada złożenie skargi na prokuratora prowadzącego jej sprawę.

Przy przesłuchaniu w prokuraturze był psycholog. - Miał się do mnie odezwać, ale milczy - żali się Anna.
1 »
14

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

"Poza bliskimi i przyjaciółkami nikt we wsi nie wie, że została zgwałcona. "

+15 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xyz (gość)  •

ha ha ... we wsi kazdy o tym wie tylko nikt nie chce sie przyznac bo z** mowic o takich ludziach....nie trzeba bylo wsiadac do samochodu!!! a nie teraz sie rozczulac . zadna dziewczyna rozsadna nie wsiadzie sama do samochodu gdzie sa 3 mezczyzni ktorzy tylko czekaja na okazje (np. s.mini) wstyd !!!!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

mówiąc szczerze to jakoś mnie to nie dziwi

+28 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pinezka (gość)  •

bo już nie raz udało się nam zauważyć że w Polsce wszystko jest możliwe.Sądzę że to jeszcze nie koniec.Dziewczyna jeszcze się nasłucha od prokuratury że jest winna całej tej sytuacji.Że niepotrzebnie "załapała" się na odwiezienie... a gwałciciele będa się śmiali w kułak.Niestety ale Polskie służby prawne muszą jeszcze "dorosnąć"bo jak widać na załączonym obrazku wskazując artykuł innym nie dorastaja do pięt.Jak można ??? To chyba jedyne słowo wypowiedziane przez media zmusza odpowiednie służby do podjęcia odpowiednich kroków bo widać muszą mieć "kogoś" kto poprowadzi ich za "rączkę" by nareszcie zacząć myśleć.

odpowiedzi (0)

skomentuj

n/c

+13 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

aBdUl (gość)  •

Moim skromnym zdaniem prasa powinna publikować możliwie pełne dane wydających durne wyroki sędziów, prokuratorów itp. Może wtedy ta banda zapatrzonych w siebie buców (z nielicznymi wyjątkami) by zrozumiała, że:
a) są po to żeby chronić obywateli
b) z jakości tej ochrony zostaną rozliczeni.

A panu prokuratorowi życzę spotkania w ciemnej uliczce z wyposzczonymi amatorami cudzych telefonów komórkowych.

odpowiedzi (0)

skomentuj

a co na to bóg i jego urzędnicy?

+14 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

milimetr007 (gość)  •

oczywiście modlą się za zboczeńców żeby im się nic nie stało, bo to kobieta jak zwykle jest winna - bo ich sprowokowała....

odpowiedzi (0)

skomentuj

a co na to bóg i jego urzędnicy?

+11 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

milimetr007 (gość)  •

oczywiście modlą się za zboczeńców żeby im się nic nie stało, bo to kobieta jak zwykle jest winna - bo ich sprowokowała....

odpowiedzi (0)

skomentuj

pożal się boże prokuratura

+19 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

anonim zwany j. (gość)  •

Na taki temat można wypowiedzieć się tylko w jeden sposób. Pożal się boże prokurator, prawdopodobnie nim został, bo tatuś zadziałał. a dobry Absolwent prawniczego kierunku może tylko pomarzyć o tej funkcji, jeśli nie ma odpowiednich koligacji rodzinnych. z kolei sytuacji pseudo psychologów nie mających pojęcia o swojej pracy wy7nika ze stanu faktycznego naszego ustroju - dla budżetówki dobrze jest być specjalistą od zachowań i umysłów ludzkich, bo kto się poskarży? a nawet jeśli się poskarżą, że właśnie olał pacjenta, to sorry ale taka informacja i tak zginie... ot co;)
krótko mówiąc zero pomyślunku ze strony osób rekrutujących tegoż żałosnego prokuratora jak i pseudopsychologa... jak również zero pomyślunku ze strony tutaj obsmarowanych...
a to Polska właśnie... zapłać a będzie Ci dane...

a na zakończenie - tych trzech skur... potraktował bym w sposób następujący:
najpierw zamknął ich w celi z bardzo wyposzczoną grupą homoseksualnych więźniów, a następnie po odpowiednim "instruktażu" co przeżyła ich ofiara, a następnie odesłać do kamieniołomów na odpracowanie swoich czynów na ładnych kilka lat.

odpowiedzi (0)

skomentuj

a potem się dziwić

+18 / -22

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Fredator (gość)  •

że policji nie chce się interweniować. A niby po co?? Napracują się, znajdą gada a sąd lub prokurator go wypuszczą....

odpowiedzi (0)

skomentuj

Co to za prokurator?

+17 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

??? (gość)  •

Czy tam nie ma nadzoru?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wągrowiec to nie ma szczęścia

+23 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wielkopolanin (gość)  •

W Wągrowcu co chwila zdarzają się jakieś drastyczne rzeczy. Samobójstwa, morderstwa, gwałty. Skąd to się bierze?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dokąd zmierzasz Polsko.

+20 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

swap (gość)  •

Okropna wiadomość.Trudno dać wiarę takiej decyzji pana prokuratora.Środek zapobiegawczy (ten najsurowszy) należał się jak nic! To przestepstwo zagrożone jest bardzo surową karą,więc dziwi jeszcze bardziej stanowisko O NIEZASTOSOWANIU ŻADNEGO ŚRODKA ZAPOBIEGAWCZEGO.To karygodne! Kolejna sprawa ,,w kosz"??? Komuś bardzo zależy na takim rozwiązaniu ale Panie Prokuratorze:podpisał się pan pod tym i to na pana patrzy cała Polska.Patrzy i się zastanawia co się musi stać żeby Pan się zreflektował.Na wnikliwą analizę jest czas zawsze proszę Pana.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »