Menu Region

Paweł Brożek nie zagra z Irlandią

Paweł Brożek nie zagra z Irlandią

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Bartosz Karcz

Prześlij Drukuj
W doliczonym czasie gry pierwszej połowy meczu GKS Bełchatów - Wisła Kraków Paweł Brożek wyskoczył do górnej piłki. W powietrzu zderzył się z bramkarzem gospodarzy Łukaszem Sapelą, a następnie, upadając, nienaturalnie wykręcił kolano w lewej nodze
Już po reakcji sędziego i piłkarzy Bełchatowa, którzy jako pierwsi podbiegli do Brożka, widać było, że stało się coś bardzo złego, dla piłkarza, Wisły i reprezentacji Polski.

Wiślak opuszczał boisko na noszach, zakrywając wykrzywioną od bólu twarz. Ani przez moment nie było wątpliwości, że doznał poważnej kontuzji. Wczorajsze badania przeprowadzone w Krakowie tylko to potwierdziły.

Paweł Brożek ma uszkodzone więzadła poboczne, więzadło właściwe rzepki, rozerwaną torebkę stawową oraz stłuczone łękotki. Istnieje również podejrzenie, że uszkodzone są więzadła krzyżowe. Czy tak jest rzeczywiście, przekonamy się dzisiaj po badaniach rezonansem magnetycznym. Wtedy też poznamy odpowiedź na pytanie, jak długo potrwa przerwa w grze wiślaka.

- Jeśli skończy się na leczeniu zachowawczym, to przerwa w treningach potrwa około miesiąca - mówi lekarz Wisły, Mariusz Urban. - Jest jednak ryzyko operacji, a w takiej sytuacji trzeba będzie mówić o znacznie dłuższym okresie rehabilitacji.

Sam Paweł Brożek w tej chwili nawet nie dopuszcza myśli o tym, że będzie musiał położyć się na stół. Dla niego, to pierwsza tak poważna kontuzja w karierze.

- Wcześniej pauzowałem najdłużej trzy tygodnie - mówi. - Cały czas wierzę, że i tym razem będę miał szczęście i skończy się na miesiącu, góra dwóch przerwy. W tej chwili nawet nie chcę myśleć o operacji.
Piłkarz nie ma pretensji do Sapeli. - To było starcie, jakich setki jest na boiskach piłkarskich. Miałem po prostu ogromnego pecha, że tak spadłem na wyciągniętą nogę. Ból był ogromny, nie spałem całą noc z soboty na niedzielę.

Kontuzja Pawła Brożka znacznie ogranicza szanse Wisły Kraków na obronę mistrzostwa Polski. Problem będzie miał jednak również Leo Beenhakker przed zbliżającymi się meczami reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata z Irlandią Północną i San Marino. Bez względu bowiem na to, jaka będzie ostateczna diagnoza kontuzji Pawła Brożka, jego występ w tych spotkaniach jest wykluczony.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się