Menu Region

Szefowie MSW pięciu krajów Unii spotkali się w Berlinie

Szefowie MSW pięciu krajów Unii spotkali się w Berlinie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Po tragedii w szkole w niemieckim Winnenden Unia Europejska powinna wzmóc wysiłki na rzecz walki z przemocą wśród młodzieży. Takie ustalenia zapadły podczas nieformalnego spotkania ministrów spraw wewnętrznych pięciu krajów Wspólnoty oraz minister bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.
Spotkanie, które odbyło się w Berlinie, zorganizowane zostało przez szefa niemieckiego MSW Wolfganga Schaeuble. Uczestniczyli w nim szefowie resortów spraw wewnętrznych z Francji, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Minister Schaeuble zapowiedział, że do Komisji Europejskiej oraz czeskiego przewodnictwa w Unii wyśle list, w którym podkreśli konieczność koordynacji działań na rzecz zapobiegania przemocy wśród młodzieży. Jego inicjatywę poparli pozostali ministrowie.

Później do obradujących dołączyła minister bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych Janet Napolitano. Wraz z nią europejscy ministrowie dyskutowali o walce z międzynarodową przestępczością i terroryzmem, sposobach zabezpieczenia danych osobowych oraz ułatwieniach w podróżach do Stanów Zjednoczonych.

Szefowie MSW tak zwanej grupy G6 spotykają się raz do roku z inicjatywy Niemiec.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się