Menu Region

Kolejna grupa rekonstrukcji historycznych powstaje na...

Kolejna grupa rekonstrukcji historycznych powstaje na Lubelszczyźnie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Grupa powstaje w Krasnobrodzie. Tworzą ją 22 osoby, m.in. nauczyciele, kombatanci Armii Krajowej, urzędnicy, lekarze, policjanci i funkcjonariusze straży granicznej.
Członkowie powstającego stowarzyszenia chcą za własne pieniądze m.in. uszyć mundury, wzorowane na noszonych przez polskich żołnierzy we wrześniu 1939 roku. Wykona je krawiec z Biłgoraja, który specjalizuje się w takich zamówieniach. Komplet kosztuję około tysiąca złotych, a replika broni - 500 złotych.

Jak poinformował jeden z pomysłodawców powstania grupy, zastępca burmistrza Zbigniew Michalski, historycy mają już zaproszenia do udziału w imprezach organizowanych m.in. w : Żywcu i Katowicach oraz na Śląsku Cieszyńskim. Najpierw chcą się jednak zaprezentować własnej publiczności podczas rekonstrukcji bitew pod Krasnobrodem i Komarowem.

Podobne grupy rekonstrukcyjne działają na Lubelszczyźnie m.in. w Biłgoraju, Zamościu i Lublinie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się