Kolejna grupa rekonstrukcji historycznych powstaje na...

  Kolejna grupa rekonstrukcji historycznych powstaje na Lubelszczyźnie

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Grupa powstaje w Krasnobrodzie. Tworzą ją 22 osoby, m.in. nauczyciele, kombatanci Armii Krajowej, urzędnicy, lekarze, policjanci i funkcjonariusze straży granicznej.
  Członkowie powstającego stowarzyszenia chcą za własne pieniądze m.in. uszyć mundury, wzorowane na noszonych przez polskich żołnierzy we wrześniu 1939 roku. Wykona je krawiec z Biłgoraja, który specjalizuje się w takich zamówieniach. Komplet kosztuję około tysiąca złotych, a replika broni - 500 złotych.

  Jak poinformował jeden z pomysłodawców powstania grupy, zastępca burmistrza Zbigniew Michalski, historycy mają już zaproszenia do udziału w imprezach organizowanych m.in. w : Żywcu i Katowicach oraz na Śląsku Cieszyńskim. Najpierw chcą się jednak zaprezentować własnej publiczności podczas rekonstrukcji bitew pod Krasnobrodem i Komarowem.

  Podobne grupy rekonstrukcyjne działają na Lubelszczyźnie m.in. w Biłgoraju, Zamościu i Lublinie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo