Menu Region

Szef niemieckiego Postbanku nie chce wynagrodzenia

Szef niemieckiego Postbanku nie chce wynagrodzenia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Szef przeżywającego trudności niemieckiego Postbanku postanowił zrzec się w tym roku wynagrodzenia. Wolfgang Klein zwrócił się z taką propozycją do rady nadzorczej banku, która jednak, zamierza wypłacać mu pensję.
Sprawa Postbanku była często przytaczana przez media jako przykład nieuzasadnionych, wielomilionowych premii dla menedżerów bankowych. W związku z tym, żeby odpowiedzieć na krytykę mediów i świata polityki, prezes zarządu Postbanku powiedział, że do końca roku zamierza pracować za symboliczne jedno euro.

Wolfgang Klein zainkasował w ubiegłym roku 3,3 mln euro, z czego prawie 2,5 mln stanowiła specjalna premia. W tym czasie Postbank zanotował stratę wynoszącą 821 milionów euro.

Klein będzie jednak nadal pobierał wynagrodzenie. Jak twierdzą niemieckie media, jego propozycji nie przyjęła rada nadzorcza banku. Frank Appel, szef Niemieckiej Poczty, do której należy Postbank, stwierdził że, mimo poniesionych przez instytucję strat, premie dla członków zarządu były uzasadnione. Zapobiegły bowiem odejściu menedżerów w czasie kiedy toczą się rozmowy na temat sprzedaży Postbanku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

oby u nas ktoś nie chciał

+11 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ja (gość)  •

obyśmy naśladowali sąsiadów w dobrem,a nie w złem!

odpowiedzi (0)

skomentuj