Menu Region

Pakistan: Kryzys polityczny nasila się

Pakistan: Kryzys polityczny nasila się

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Mimo woli dialogu z opozycją wyrażanej przez część władz rządowych, prezydent kraju Asif Ali Zardari zdecydowanie nie chce dopuścić do poniedziałkowej kulminacji protestów opozycji oraz prawników w centrum Islamabadu.
W ostatnich dniach policja aresztowała kilkuset działaczy środowiska prawniczego oraz opozycji. Od niedzieli nałożono areszt domowy na lidera opozycji, byłego premiera Nawaza Sharifa oraz jego brata, do niedawna jeszcze szefa rządu prowincji Pendżab.

W areszcie domowym przebywają także inni liderzy opozycji, w tym Imram Khan, legendarny pakistański krykiecista. Wokół domów polityków osadzonych w aresztach domowych zgrupowano oddziały policji. W stanie pogotowia jest pakistańska armia, ale jeszcze wczoraj jej rzecznik zapowiedział, że opuści ona koszary jedynie w przypadku rzeczywistego zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Komentatorzy zauważają, iż nie przejednana postawa Zardariego sprawia, iż traci on coraz bardziej poparcie, także w swym własnym ugrupowaniu politycznym, którego politycy skłonni są rozpocząć dialog z opozycją.

Niektórzy z analityków twierdzą, że obecna sytuacja Zardariego przypomina ostatni okres prezydentury generała Perveza Musharrafa oskarżanego wówczas w wprowadzanie dyktatury.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się