Menu Region

Ortodoksyjni Żydzi chcą bojkotu izraleskich linii lotniczych

Ortodoksyjni Żydzi chcą bojkotu izraleskich linii lotniczych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ultraortodoksyjni Żydzi wzywają do bojkotu izraelskich linii lotniczych dlatego, że El Al nie chce uruchomić dla nich osobnych, koszernych, połączeń lotniczych. Domagają się, żeby w takich częściach obowiązywała segregacja płciowa, skromny ubiór i zakaz oglądania filmów.
Rabini swoje żądanie tłumaczyli tym, że w sezonie dziesiątki tysięcy studentów yeshivy, uczących się w Izraelu, wraca do Stanów Zjednoczonych, aby odwiedzić swoich bliskich, a wiele religijnych rodzin wyrusza na wakacje za granicę.

El AL żądania rabinów odrzucił. Firma tłumaczy, że w wielu samolotach oferuje strefy "wolne od filmów", a każdy pasażer może wyłączyć swój monitor. Przewoźnik stwierdził też, że żądania ultraortodoksów mogą zostać spełnione, gdy tylko oni będą lecieli danym samolotem.

Rabini w specjalnym oświadczeniu wezwali więc do bojkotu linii lotniczych. Przekonują, że lepiej korzystać z usług zagranicznych przewoźników, którzy pokazują w swoich samolotach krajobrazy i wodę, a nie - jak to ujmują - "brudne filmy".

To nie pierwsza akcja ultraortodoksów przeciwko izraelskiemu przewoźnikowi. Na początku roku domagali się wprowadzenia segregacji płciowej w wielu autobusowych w Jerozolimie. Gdy firma odmówiła rabini, bez starania się o licencję, uruchomili własne połączenia autobusowe.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się