Menu Region

Promocja Europy w rozmiarze XXL

Promocja Europy w rozmiarze XXL

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
"Europa XXL" to nazwa rozpoczętego, malowniczą paradą na ulicach Lille w północnej Francji, cyklu wydarzeń poświęconych kulturze kontynentu. Do 12 lipca będą się tam odbywać setki koncertów, spektakli tanecznych, przedstawień teatralnych i happeningów w wykonaniu twórców z Europy Wschodniej.
Na ulice Lille wyszło ponad 200 tysięcy mieszkańców miasta, by zobaczyć i usłyszeć wielką paradę rozpoczynającą "Europę XXL". Określenie to oznacza - jak tłumaczą - "Europę bardzo rozszerzoną", bo sięgającą aż do Moskwy i Stambułu.

Parada inauguracyjna odznaczała się jednak nie tylko "szerokością", ale przede wszystkim "wysokością", bo niemal wszystko działo się wysoko nad głowami widzów. Ulicami miasta przemaszerowały wielkie kukły. Na przeróżnych urządzeniach podwieszeni byli tancerze, akrobaci, muzycy i śpiewacy. Towarzyszyła temu muzyka o wyraźnie wschodnioeuropejskim charakterze.

Parada zakończyła się hucznie - na niebie rozbłysły setki barwnych sztucznych ogni. "Europa XXL" ma być pokazem potencjału twórczego artystów ze wschodniej części naszego kontynentu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się