Menu Region

Hamas nie zrezygnuje z przemytu broni do Strefy Gazy

Hamas nie zrezygnuje z przemytu broni do Strefy Gazy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Palestyński Hamas nie zamierza rezygnować z przemytu broni i amunicji do Strefy Gazy. Kierownictwo Hamasu wydało oświadczenie w tej sprawie, będące odpowiedzią na informację o planowanym zwiększeniu współpracy międzynarodowej w blokowaniu przerzutów irańskiego sprzętu wojskowego do Strefy Gazy.
Jeden z liderów Hamasu Muszir al-Masri oznajmił, że jego organizacja ma pełne prawo przemycać broń do Strefy Gazy, gdyż odbywa się to "w ramach narodowowyzwoleńczej walki z Izraelem". Nielegalne transporty przerzucane są najpierw z Iranu do Afryki, a następnie drogą lądową lub morską do Strefy Gazy.

Wczoraj w Londynie ogłoszono, że USA, Kanada i siedem państw europejskich zacieśnią współpracę w blokowaniu przemytu. Ze strony Europy w działaniach uczestniczyć mają Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Dania, Holandia i Norwegia. Przedstawiciele dziewięciu krajów oznajmili, ze namierzane na wodach międzynarodowych podejrzane statki nie będą atakowane, lecz jedynie poddawane szczegółowej kontroli. Jednocześnie Izrael w dalszym ciągu będzie niszczyć podziemne tunele przemytnicze na granicy między Strefą Gazy i egipskim półwyspem Synaj.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się