Menu Region

Osama bin Laden oskarża przywódców państw arabskich

Osama bin Laden oskarża przywódców państw arabskich

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Osama bin Laden oskarżył "umiarkowanych" liderów państw arabskich o spiskowanie wspólnie z krajami zachodu przeciwko muzułmanom.
Taśmę z oświadczeniem przywódcy Al-Kaidy wyemitowała katarska telewizja Al Jazeera. Wezwał on muzułmanów do "świętej wojny" w celu wyzwolenia terytoriów palestyńskich i porównał niedawną ofensywę Izraela w Strefie Gazy do Holokaustu. "Jest jasne, że niektórzy przywódcy arabscy zmawiają się z syjonistyczną koalicją przeciwko naszym ludziom"- twierdzi bin Laden. Nie wymienił jednak, o których polityków mu chodzi.

Bin Laden zaapelował też do mudżahedinów o "wyzwolenie" Iraku od obecności amerykańskiej armii oraz do ataków na Izrael z terytorium Jordanii.

Oświadczenie bin Ladena jest drugim w ciągu dwóch miesięcy nawiązującym do ofensywy izraelskiej w Strefie Gazy. 14 stycznia apelował do muzułmanów na całym świecie do wzięcia odwetu na Izraelu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się