Menu Region

Skrzypkowie zjeżdżają się do Poznania na konkurs...

Skrzypkowie zjeżdżają się do Poznania na konkurs im.Telemanna

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Poznaniu rozpoczyna się V Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy imienia Georga Philippa Telemanna. Na tegoroczną edycję nadesłano 58 zgłoszeń, z Polski, Węgier, Czech i Niemiec.
Pierwszy etap konkursu potrwa dwa dni. Drugi etap odbędzie się w poniedziałek. Każdy z uczestników wykona obowiązkową fantazję Telemanna na skrzypce oraz utwór dowolny.

Ci, którzy przejdą do finału, zagrają część dowolnego koncertu skrzypcowego. Ich interpretacjom przysłuchiwać się będzie międzynarodowe jury, składające się z wybitnych pedagogów i solistów. Przewodniczącym komisji jest profesor poznańskiej Akademii Muzycznej, Michał Grabarczyk.

Międzynarodowe Konkursy Skrzypcowe skupiają młodzież z różnych krajów wokół muzyki wielkiego kompozytora epoki baroku. Sam Telemann był związany z naszym krajem, a pierwszy okres jego twórczości zwany jest polskim. Kompozytor przebywał na dworach w Żarach i Pszczynie, odwiedzał Kraków i wykorzystywał w swoich utworach motywy polskiej muzyki ludowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się