Rosjanie chcą do wojska

  Rosjanie chcą do wojska

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  W Rosji kryzys spowodował ogromne zainteresowanie służbą kontraktową w armii. Chętnych do służby zawodowej w wojsku jest nawet cztery razy więcej niż miejsc. Gazeta "Komsomolskaja Prawda" pisze, ze w wielu Wojskowych Komendach Uzupełnień chętni do służby ustawiają się w kolejkach już wczesnym rankiem.
  Na wsi i w wielu małych miasteczkach nie ma pracy, a służba w armii gwarantuje wyżywienie, dach nad głową i ubranie. Żołnierz kontraktowy dostaje miesięcznie 8 tysięcy rubli, czyli równowartość 800 złotych. Gdy służba odbywa się w specjalnych warunkach, na przykład w Czeczenii czy na okrętach Floty Północnej, pensja wynosi dwa razy więcej.

  Do służby zawodowej oprócz cywilnych ochotników, mogą zapisać się żołnierze służby zasadniczej, którzy odsłużyli w armii pół roku. Zgłaszać się mogą także najemnicy, czyli obywatele z krajów należących do poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw.

  Rosyjska gazeta pisze, że już teraz wojskowe dowództwo powinno przygotować system zachęt, by ludzie nie rezygnowali ze służby w armii, gdy kryzys się zakończy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo