Menu Region

Bez ciała nie ma odszkodowania

Bez ciała nie ma odszkodowania

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

tvn24.pl/JOS

Prześlij Drukuj
Sytuacja, w której krewni zabitego w Pakistanie polskiego geologa nie otrzymają odszkodowania jest bardzo prawdopodobna. Może się tak stać, bo ubezpieczyciele domagają się formalnego potwierdzenia zgonu. Biuro Rzecznika Ubezpieczonych apeluje o uproszczenie procedur.
Film z egzekucji nie jest wystarczającym dowodem dla firm ubezpieczeniowych do wypłacenia odszkodowania. Zgodnie z przepisami, jeżeli rodzina Piotra Stańczaka chciałaby się ubiegać o należne im pieniądze musiałaby wystąpić do sądu o uznanie go za zmarłego na podstawie zapisu filmowego. Takie proces zająłby co najmniej pół roku.

Jak podało tvn24.pl, firma, dla której w Pakistanie pracował zabity inżynier, zapewnia, że "panuje nad sytuacja". Natomiast rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych stwierdza, że nie zajmuje się ono kwestiami odszkodowań, ale rozważa ewentualne przyznanie specjalnego stypendium dla syna geologa.

Pomoc rodzinie zabitego w Pakistanie Polaka oferuje Biuro Rzecznika Ubezpieczonych. - Nie chce mi się wierzyć w aż tak formalistyczne podejście ubezpieczycieli do tego przypadku - powiedział w TVN24 Aleksander Daszyński, radca z Biura Rzecznika Ubezpieczonych. Biuro apeluje do ubezpieczycieli o uproszczenie procedur. -

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się