Menu Region

Turcja: Wybuch samochodu-pułapki w Ankarze. Nie żyje co...

Turcja: Wybuch samochodu-pułapki w Ankarze. Nie żyje co najmniej pięć osób [ZDJĘCIA+VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Aleksandra Gersz (AIP)/Cihan News Agency/X-News

2Komentarze Prześlij Drukuj
W środę Ankarą wstrząsnęła potężna eksplozja. Prawdopodobnie wybuchł samochód pułapka, jednak na razie nie można stwierdzić czy był to zamach terrorystyczny. W wybuchu zginęło co najmniej pięć osób. ZOBACZ ZDJĘCIA I VIDEO.
1/5

Miejsce zamachu w Warszawie

(© Iha)


Cihan News Agency/X-News

Do zdarzenia doszło w środę popołudniu czasu lokalnego, niedaleko budynku tureckiego parlamentu i sztabów wojskowych. Eksplozja nastąpiła, kiedy w okolicy przejeżdżał pojazd militarny. Zginęło co najmniej pięć osób, a dziesięć jest rannych - podaje BBC. Zdjęcia z Ankary pokazują olbrzymie chmury dymu unoszące się nad budynkami.

Władze Ankary poinformowały, że wybuchł samochód wypełniony ładunkami wybuchowymi, jednak premier Turcji Ahmet Davutoğlu stwierdził, że przyczyna wybuchu jest wciąż ustalana. Rzecznik rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju nazwał już jednak eksplozję "aktem terrorystycznym". Z kolei Davutoğlu odwołał swoją wizytę w Brukseli, w której w czwartek zaczyna się szczyt unijny - podał Reuters.

W ostatnim czasie Turcja jest częstym celem ataków. Państwu zagrażają między Państwo Islamskie oraz Partia Pracujących Kurdystanu. W styczniu w Stambule zamachowiec samobójca, który najprawdopodobniej był powiązany z ISIS, zabił dziesięć osób. Z kolei w grudniu ubiegłego roku, w Ankarze blisko 100 osób zginęło w wybuchu podczas demonstracji politycznej. Za ten atak również obwiniane jest Państwo Islamskie.
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

czy tylko ja w tym ogniu widzę postacie?

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

? (gość)  •

?

skomentuj

tylko ty

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

grafik (gość)  •

postacie stoją przed ogrodzeniem, na pewno nie w ogniu

odpowiedzi (0)

skomentuj