Menu Region

"Polityka" ujawnia fragmenty artykułów Kajetana...

"Polityka" ujawnia fragmenty artykułów Kajetana Poznańskiego. Fascynował się kanibalizmem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Deja (AIP)

6Komentarzy Prześlij Drukuj
Kajetan Poznański, główny podejrzany o makabryczne morderstwo 30-letniej Katarzyny J., zatrzymany przez policję na Malcie, był poszukiwany przez Interpol, Europol, a nawet FBI. Każdego dnia do mediów przenika coraz więcej szczegółów z życia mężczyzny – najnowsza „Polityki” donosi, że Poznański fascynował się kanibalizmem.
1/5

Kajetan Poznański

W ostatnich dniach 26-letni Poznański, który wciąż pozostaje nieuchwytny, awansował do miana swego rodzaju celebryty. Media prześcigają się w rekonstruowaniu jego życiorysu oraz przybliżaniu profilu psychologicznego.

Wiadomo, że pochodził z zamożnej rodziny, jego matka jest prokuratorem, a ojciec cenionym architektem. Rodzice zadbali, by Poznański odebrał staranne wykształcenie – biegle włada językiem angielskim, łaciną i hiszpańskim, uczył się też niemieckiego, portugalskiego, starożytnej greki czy włoskiego – to nauka tego języka wiąże go z Katarzyną J., zamordowaną lektorką, która została pochowana we wtorek w rodzinnym Radomiu.

CZYTAJ TAKŻE: Nyski ślad Kajetana Poznańskiego. Morderca z Warszawy latem szukał pracy w redakcji nto

Poza lingwistyką Poznański interesował się podróżami, poezją, a także kulinariami – podczas spacerów po lesie lubił zbierać zioła, z których przygotowywał później napary i nalewki. Jego fascynację historią kulinariów, moralnym wymiarem zabijania w celach spożycia, a także kanibalizmem potwierdzają konspekty artykułów, które podejrzany przedstawił w redakcji „Polityki”.

Dziennikarze tygodnika w potwierdzili, że w roku 2013 Poznański był stażystą w tamtejszym dziale kultury. „Do wymagań pasował idealnie: studia z filologii klasycznej na UW, licencjat z dziennikarstwa, praktyczne doświadczenie” – można przeczytać w najnowszym numerze „Polityki”. Poznański, który w poszukiwaniu odbiorców gotów był pracować za darmo, zaproponował do publikacji tematy o słynnych smakoszach na przestrzeni dziejów (w tym fikcyjnym Hannibalu Lecterze, literackim wzorze kanibalizmu), o wymiarze filozoficzno-moralnym polowania, a także o samym kanibalizmie. „Czy nie powinniśmy choć raz w życiu zabić swojego obiadu, aby być ze sobą w moralnej zgodzie” – dywagował podejrzany. Jeden z proponowanych tekstów kończył się konkluzją „gdybyśmy pominęli chrześcijańską doktrynę, nie ma moralnej różnicy między zjedzeniem kurczaka a człowieka”.

Wspomniane konspekty zostały przekazane policji.
6

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

ZAMKNAC SWIRA W CELI SMIERCI

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

EQUILIBRIUM (gość)  •

I CODZIENNIE MOWIC MU, ZE DZIS ZOSTANIE STRACONY, NAJPIERW GO WYKONCZYC PSYCHICZNIE, A WTEDY POTEM - ZABIC !!! ZROBIC MU TO SAMO, CO ON ZROBIL JEJ !!! FUCK YOU KANIBALU !!! INTELIGENT SIE ZNALAZL, BIBLIOTEKARZ ZASRANY !!! A TERAZ KARA SMIERCI DLA ZWYROLA !!! JAKO POLAK MIESZKAJACY W POLSCE, ZYWIC GO NIE MAM ZAMIARU !!! Z MILA CHECIA SAM WYSZKOLE SIE NA KATA !!! ZABIJE DRANIA I PRZYSLUZE SIE KRAJOWI !!! KOMUNO WRÓĆ !!!!

skomentuj

Zgadzam się z Tobą

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ktoś (gość)  •

ZAMKNĄĆ ŚWIRA W CELI ŚMIERCI!

odpowiedzi (0)

skomentuj

ślepi ludzie

+7 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ona (gość)  •

Chrześcijanie to kanibale jedzą ciało Chrystusa co niedzielę

odpowiedzi (0)

skomentuj

Żydokomuchy z "POlityki" dokonali nagle "zaskakującego odkrycia"

+12 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

w swoich archiwach. Co za zbieg okoliczności ? (gość)  •

Cyt:
„gdybyśmy pominęli chrześcijańską doktrynę, nie ma moralnej różnicy między zjedzeniem kurczaka a człowieka”.
No proszę ! Nikogo wówczas nie dziwiły zboczenia Poznańskiego? Puścili do druku ?
Cała "POlityka".

skomentuj

Hannibal Kanibal

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ivo (gość)  •

Nie, nie puścili do druku. Dali do archiwum. Co jak co, ale takich wniosków w kontekście doktryny chrześcijańskiej to próżno szukać nawet w najbardziej lewackich publikacjach. Granica została właśnie przesunięta.

odpowiedzi (0)

skomentuj

J23

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Buhaaha (gość)  •

Dobre

odpowiedzi (0)

skomentuj