Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Poznania zamknięte. Ewy Tylman szukają psy z niemieckiej policji

ZSN, LUCA, JL, NK
Centrum Poznania zamknięte. Ewy Tylman szukają psy z niemieckiej policji
Centrum Poznania zamknięte. Ewy Tylman szukają psy z niemieckiej policji Waldemar Wylegalski, Adrian Wykrota
Na ulice Starego Miasta wyszli policjanci. Pomagają im funkcjonariusze z Niemiec ze specjalnie szkolonymi psami, które są w stanie natrafić na ślad zaginionej osoby nawet po wielu miesiącach. Czy uda im się odnaleźć Ewę Tylman?

Jak wyjaśniają funkcjonariusze, psy z Niemiec mają świetne osiągnięcia i potrafią po długim czasie zidentyfikować m.in. ślady ludzkiego DNA. Muszą jednak pracować w wyjątkowych w warunkach, stąd decyzja o zamknięciu części ulic w rejonie Starego Miasta.

- Nie ograniczamy się tylko do narzędzi, które dostępne są w Polsce, jesteśmy zdeterminowani, żeby tę sprawę rozwiązać - mówi Tomasz Trawiński, nowy komendant wojewódzki policji.

Policjanci nie spodziewają się przełomu w sprawie. Nowy komendant zalecił jednak powtórzenie wszystkich czynności związanych z zaginięciem Ewy Tylman.

Śledczy nie chcą zdradzać szczegółów poszukiwań. Udało nam się dowiedzieć, że postanowili zastosować nowatorską metodę poszukiwania śladów zaginionych ludzi. Psy z Niemiec wskazują ostatnie miejsce pobytu zaginionego na podstawie pozostawionego materiału genetycznego.

Śledczy postanowili zastosować nowatorską metodę poszukiwania śladów zaginionych ludzi

Zaginiona Ewa Tylman pozostawiła po sobie materiał genetyczny, który można wyodrębnić do jej poszukiwań. Gdyby psy zaprowadziły śledczych nad rzekę, byłby to kolejny dowód, że młoda kobieta znalazła się w Warcie. Psy, jak twierdzą nasi rozmówcy, mogą także odnaleźć zwłoki.

Nie wiadomo jednak, na ile skuteczna okaże się ta metoda. Od zniknięcia Ewy Tylman mijają prawie trzy miesiące. Dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły przełomu.

Aktualizacja - godz. 13:

Do godz. 13 policjanci z psami nie ruszyli jeszcze na poszukiwania. Cały czas trwała odprawa. Przez most Rocha co jakiś czas przepuszczani są piesi i tramwaje.

Aktualizacja - godz. 14:

Akcja rozpoczęta. Przy ulicy Mostowej pojawili się policjanci z Niemiec, towarzyszy im pies. Funkcjonariusze będą przemieszczać się w kierunku mostu Rocha.

Aktualizacja - godz. 14.10:

Pies jest już na moście. Nie zatrzymał się na lewym brzegu Warty, przeszedł przez most na drugi brzeg. To może wskazywać, że Ewa i Adam Z. jednak weszli na most.

Aktualizacja - godz. 14.25:

Funkcjonariusze z psem wrócili na lewy brzeg rzeki. Badają teraz teren nad Wartą.

Nagranie z monitoringu, na którym widać zaginioną Ewę

Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień kilka ulic w obrębie następujących skrzyżowań: ul. Małe Garbary z ul. Estkowskiego, ul. Królowej Jadwigi z ul. Krzywoustego, ronda Rataje i ronda Śródka.

Czytaj więcej na temat utrudnień w ruchu - KLIKNIJ

ZOBACZ TEŻ:
"Po 70 dniach od utonięcia ciało powinno być na powierzchni". Nurkowie znów szukają Ewy Tylman

Źródło: TVN24/x-news

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski