Menu Region

Pracodawcy i związkowcy przekazali rządowi "Pakiet Działań...

Pracodawcy i związkowcy przekazali rządowi "Pakiet Działań Antykryzysowych"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Pracodawcy i związkowcy przekazali rządowi wspólnie przyjęty "Pakiet Działań Antykryzysowych". Jego autorzy zwrócili się również do rządu o pilne podjęcie rozmów w Trójstronnej Komisji w celu wypracowania wspólnych rozwiązań.
Prezydent Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" Henryka Bochniarz wyjaśnia, że pakiet składa się z 13 punktów i może pomóc w osłabieniu skutków kryzysu. Henryka Bochniarz dodaje, że teraz ruch jest po stronie rządu. Związkowcy i pracodawcy oczekują, że gabinet Donalda Tuska przedstawi im koszty proponowanych rozwiązań, może się bowiem okazać, że niektóre z nich będą trudne do sfinansowania.


Jednym z elementów pakietu jest sprawa subsydiowania zatrudniania, jako alternatywy wobec zwolnień grupowych. Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek podkreśla, że mimo uzgodnień pracodawców i związkowców w tej sprawie, najważniejsze będzie stanowisko rządu. Dodaje, że pracownicy i pracodawcy z niepokojem słuchają, na co wydano już pieniądze z funduszu pracy.

Tymczasem środki te wystarczą tylko na ułamek przedsięwzięć, o któych mówi się w mediach - podkreśla Janusz Śniadek.

Przedstawiony pakiet obejmuje 3 obszary: wynagrodzeń i świadczeń socjalnych, rynku pracy i stosunków pracy oraz polityki gospodarczej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się