Menu Region

Lech Wałęsa o dokumentach z domu gen. Kiszczaka: Mali...

Lech Wałęsa o dokumentach z domu gen. Kiszczaka: Mali ludzie. Zwycięzcy się nie sądzi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Wojciech Rogacin AIP

143Komentarze Prześlij Drukuj
Lech Wałęsa Lech Wałęsa

Lech Wałęsa (© Piotr Hukało)

- Ale walczą, nawet trupem Kiszczaka. Mali Ludzie Zwycięzcy się nie sądzi - napisał Lech Wałęsa na swoim mikroblogu po ujawnieniu przez IPN informacji, że wdowa po generale Kiszczaku zaoferowała Instytutowi sprzedaż dokumentów dotyczących TW "Bolek".

TVN24/x-news


- Nie jesteście wstanie Kłamstwami, pomówieniami, podróbkami zmienić prawdziwych faktów. To ja budowałem i stałem od 1970 r na czele głównego odcinka walki.
To ja etapami prowadziłem bezpiecznie do pełnego zwycięstwa. Zwycięstwo przegrywając siebie oddałem demokracji. Czy tu był błąd, dziś wydaje się ze tak, ale jutro życie przyzna mi rację. Wielu z Was historia za te nikczemne czyny nazwie kołtunami - napisał były przywódca Solidarności.

Lech Wałęsa opublikował ten komentarz po tym, jak we wtorek wieczorem prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński poinformował, że do siedziby IPN zgłosiła się wdowa po byłym szefie resortu spraw wewnętrznych Czesławie Kiszczaku i zaoferowała sprzedaż teczki z materiałami dotyczącymi tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek".

Kamiński dodał, że wdowa po Kiszczaku przedstawiła zapisaną obustronnie odręcznie kartkę zatytułowaną: "Informacja opracowana ze słów T.W. 'Bolek' z odbytego spotkania w dniu 16 XI 74r." Notatka była również datowana na 16 listopada 1974 roku, a jako miejsce jej powstania podano Gdańsk.

IPN PRZEJĄŁ DOKUMENTY DOTYCZĄCE "BOLKA", KTÓRE ZNAJDOWAŁY SIĘ W DOMU GEN. KISZCZAKA [VIDEO]


W lewym górnym rogu notatka opatrzona była nagłówkiem "źródł. T.W. 'Bolek', przyj. rez. 'Madziar'. Napisano też, że dokument wpłyną 16 listopada 1974 r., a odebrał go kapitan Z. Ratkiewicz. - Jednocześnie [wdowa po Kiszczaku] poinformowała, że posiada więcej tego typu dokumentów - mówił prezes IPN.

Dodał, że o sprawie natychmiast poinformowano naczelnika oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
Po południu prokurator IPN w asyście policji wszedł do domu wdowy po Kiszczaku, by zająć dokumenty. Sprawdzą oni m.in., czy te dokumenty rzeczywiście dotyczą sprawy TW "Bolek" oraz czy nie powinny one były wcześniej trafić do archiwów Instytutu. Dokumenty będą również badane pod kątem ich autentyczności.

Według pracy IPN "SB a Lech Wałęsa" historyków Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, kryptonim "Bolek" komunistyczna Służba Bezpieczeństwa nadała w na początku lat 70 Lechowi Wałęsie, wówczas pracownikowi Stoczni Gdańskiej.

Dokumenty zostały zajęte na mocy ustawy o IPN, zgodnie z którą każdy, kto bez tytułu prawnego posiada dokumenty zawierające informacje z zakresu działania Instytutu, zobowiązany jest bezzwłocznie wydać je prezesowi IPN.

Kamiński dodał, że już w ubiegłym roku Instytut usiłował sprawdzić, czy Czesław Kiszczak posiada dokumenty, które powinny być przekazane do archiwum Instytutu, jednak działania te przerwała śmierć Kiszczaka.

Sam generał za życia publicznie wypowiadał się, że posiada dokumenty dotyczące okresu PRL i komunistycznej służby bezpieczeństwa. To on miał nadzorować niszczenie dokumentów komunistycznej bezpieki po 1989 roku. Wielu historyków podejrzewało, że zostawił sobie dokumenty dotyczące osób piastujących wysokie stanowiska w Polsce po 1989 r.

Czesław Kiszczak był szefem MSW w jednym z najmroczniejszych czasów PRL oraz tuż po upadku komunizmu - od 1981 do 1990 r. Byłe bliskim współpracownikiem generała Wojciecha Jaruzelskiego. Obaj byli motorami wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w 1981 r. Za czasów szefowania MSW przez Kiszczaka doszło do wielu zabójstw opozycjonistów oraz duchownych katolickich, w tym księdza Jerzego Popiełuszki, a także m.in. do masakry górników w kopalni Wujek w grudniu 1981 r.
143

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

wielki

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czlowiek (gość)  •

https://www.youtube.com/watch?v=NoYji-YNI8g

odpowiedzi (0)

skomentuj

kiszczak

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

varchow (gość)  •

Czemu oni są tytulowani gen. czy mjr??!!! Ten kto ich tyt. w ten sposób tak samo jak psa nazywanego gross profesorem, to widocznie pomylił priorytety!! Tak sądzę. Przepraszam za bezposredniosc, ale Panowie ileż można...?? Jedno jest wpozo. Boja sie jak diabli. SYSTEM IM SIE WALI!!!
"ziomek" z "GW" nie pomoże bo sam musi opłacać prywatną ochronę. Pozostało wam tylko "0.7 i do przodu.." (a moze raczej gr..)

odpowiedzi (0)

skomentuj

warto było doczekać dnia prawdy

+5 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

amber brzoza (gość)  •

oj mnietek chyba w Kaliningradzie kapcie będzie zakładać :)

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dziwne

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

rty (gość)  •

e ten prymitywny cep jeszcze nie eksplodował od nadmiaru sodówki, dziwne.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Balbina agentem?

+2 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bond (gość)  •

Wpiszcie w google: "TW "Balbina" Klamczynski-cudowna historia rodu"

skomentuj

Balbina ?

+5 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

max wyborca PiS (gość)  •

Panie Bond ! - panu się wydaje że jak napisze insynuacje to prawda kłamstwem się stanie -otóż tak nie jest ! LECH WAŁĘSA BYM TAJNYM WSPÓŁPRACOWNIKIEM KOMUNY I NIC ANI NIKT TEGO NIE ZAKRZYCZY NAWET NAJBARDZIEJ SOFISTYCZNYM WPISEM - did you understand Bond ?Brał kasę Brał kasę Brał kasę judaszową !!!-rozumiesz - I CO GORSZA IDZIE W ZAPARTE JAK ZWYKŁY BANDZIOR KTÓREGO NA GORĄCYM UCZYNKU NIE ZŁAPANO ! A na koniec apel do wszystkich tych którzy działali w Solidarność -nie dajcie niszczyć obrazu tego ruchu przez obronę publiczną tego tchórza - miał złoty róg a wy mu go daliście teraz pozostaje tylko milczenie takie jak nad trumną pewnego Biskupa - te milczenie było bardziej wymowne niż wszelkiego rodzaju listy ,protesty ,odezwy - szkoda godności innych legend Solidarności !Państwo nasze tworzone kłamstwie i zaprzaństwu nic nie warte dla nas ale warte każdych bogactw dla naszych wrogów zagranicą !

odpowiedzi (0)

skomentuj

max wyborca PiS

+1 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

do ciemnego ludu z PiS (gość)  •

Przecież PiSuary cały czas żyją kłamstwami i spiskami.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Lewa noga

+5 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

50+ (gość)  •

No to teraz, Boluś, na lewą nóżkę, zdrowie nasze w gardła Wasze.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zakazany, ukrywany 27 lat film. CAŁOŚĆ ! - Jak Bolek Wałęsa zniszczył Solidarność

+6 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

https://www.youtube.com/watch?v=EGJVfEIx6Uc (gość)  •

Jak Wałęsa zdradził Solidarność.
Dokumentacja wideo - pokazuje jak Wałęsa manipulował i dogadywał się z komunistami, aby osłabić i zniszczyć Solidarność.
1981 Marzec.
Krajowy Komitet Strajkowy.
Wałęsa usiłuje przekonać ludzi, aby NIE STRAJKOWALI !!
Strajk Krajowy został przygotowany przez Solidarność i Solidarność Rolników.
Rolnicy zgromadzili żywność na strajk długoterminowy. Wałęsa zdradził Solidarność układając się z rządem komunistów PRL-u.
Do strajku nie doszło, a w grudniu 1981 Jaruzelski wprowadził stan wojenny.

Film, którego produkcję rozpoczęto na zlecenie TVP, został zablokowany - krótko po rozpoczęciu nagrań, następnie własnym wykonawcy sumptem ukończyli produkcję (na taśmach dostarczonych prywatnie przez operatorów), i kręcony film kończono nielegalnie i niestety z tego powodu, zabrakło profesjonalnej obróbki filmu i niestety efektem kiepska jakość tych taśm.
Przez 27 lat taśmy przeleżały ukryte, nigdzie nie emitowane.

Ciekawostka nr 1. Stenogramy z posiedzenia Biura Politycznego PZPR z 1984 r. dokumentują wypowiedź Rakowskiego o tym, że zupełnie niepotrzebny jest "ostrzał" Wałęsy bo to jest swój człowiek i nim się steruje.
( Archiwum Akt Nowych, KC PZPR, sygn. V/246, fragment stenogramu z posiedzenia Biura Politycznego KC PZPR w dniu 27 listopada 1984 r. , wypowiedź Mieczysława F. Rakowskiego )

Ciekawostka nr 2. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do przyjacielskich powiązań Wałęsy z Jaruzelskim, Rakowskim, Kanią, Kiszczakiem i innymi komuchami, polecam relację (całkiem świeże wydarzenie z początku lipca 2012 roku.) - jak Wałęsa gości się u Jaruzelskiego na nalewce.

skomentuj

ererer

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

edede (gość)  •

Za to powinni zabrać mu wszystkie przywileje.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jak Wałęsa sprzedał Polskę!!!

+6 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

żyd kolaborant i zdrajca (gość)  •

https://www.youtube.com/watch?v=c3-NSCgC4g4

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jak Wałęsa sprzedał Polskę!!!

+9 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

żyd kolaborant i zdrajca (gość)  •

Obalenie rządu Olszewskiego i niepozwolenie na lustrację doprowadziło Polske do dzisiejszego stanu...mamy Kraj na skraju przepaści gospodarczej ... Jedną z osób biorącą udział w "zamachu stanu" w 1992r. był obecny premier Donald Tusk... Ta gnida jest wilkiem w owczej skórze... Zastanówcie się z kim przystaje teraz Wałęsa i kogo popiera... ta sprzedajna gnida wszystkich oszukala...kto mi nie wierzy niech zobaczy dokument " nocna zmiana" i wtedy idzie na głosowanie...

odpowiedzi (0)

skomentuj

https://forumemjot.wordpress.com/

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

http://wolna-polska.pl/ (gość)  •

http://niszczsyjonizm.blogspot.com/

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 ... 9 »