Menu Region

Tomasz Górski, były poseł PiS, ma dostać zarzuty

Tomasz Górski, były poseł PiS, ma dostać zarzuty

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Łukasz Cieśla

10Komentarzy Prześlij Drukuj
Tomasz Górski uważa zarzuty za śmieszne i absurdalne, bo dotyczą starej sprawy i niewielkiej kwoty. Na przesłuchanie prawdopodobnie nie przyjdzie, bo Tomasz Górski uważa zarzuty za śmieszne i absurdalne, bo dotyczą starej sprawy i niewielkiej kwoty. Na przesłuchanie prawdopodobnie nie przyjdzie, bo

Tomasz Górski uważa zarzuty za śmieszne i absurdalne, bo dotyczą starej sprawy i niewielkiej kwoty. Na przesłuchanie prawdopodobnie nie przyjdzie, bo twierdzi, że nie otrzymał wezwania (© Piotr Smoliński)

Prokuratura chce postawić zarzuty Tomaszowi Górskiemu, byłemu posłowi PiS. Sprawa dotyczy wyłudzania kredytów w sklepach meblowych rodziny Górskich.
Wyłudzanie pieniędzy - taki zarzut ma usłyszeć Tomasz Górski, były poseł PiS i Solidarnej Polski. Jak dowiedział się „Głos Wielkopolski”, prokuratura wróciła do sprawy, którą musiała zawiesić ze względu na przysługujący Górskiemu immunitet.
W ostatnich wyborach polityk nie dostał się do Sejmu. Tym samym stracił immunitet i śledczy mogą mu stawiać zarzuty.

- Postępowanie było zawieszone z uwagi na immunitet przysługujący panu posłowi. Ta przesłanka ustała - mówi nam Magdalena Mazur-Prus, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej.

Sprawa ciągnie się już wiele lat, a zarzuty dotyczą wydarzeń z końcówki lat 90. Górski był wtedy pełnomocnikiem rodzinnej firmy zajmującej się sprzedażą mebli. W sklepach miało dochodzić do wyłudzeń kredytów. Rzekomo na podstawionych klientów zawierano umowy ratalnej sprzedaży mebli. Na czym mieliby zarabiać Górscy?

Zewnętrzne firmy, zajmujące się finansowanie zakupów na raty, przelewały na konto sklepów całą kwotę. Te pieniądze, w oprocentowanych ratach, miały być potem spłacane przez klientów. Sęk w tym, że wielu z nich nie regulowało rat. Gdy windykatorzy pukali potem do drzwi klientów ponoć okazywało się, że były to niezamożne osoby, „słupy” nie mające zdolności kredytowej. Ponad dekadę temu do prokuratury zaczęły wpływać pierwsze doniesienia na działalność sklepów rodziny Górskich. Postępowanie wówczas umorzono.

Tomasz Górski, jak ma to w zwyczaju, także teraz twierdzi, że nie dostał wezwania na przesłuchanie
Śledczy wrócili do sprawy w 2006 roku po artykułach w „Głosie Wielkopolskim”. Postawili zarzuty różnym osobom, w tym ojcu Tomasza Górskiego. Polityk uniknął wtedy przesłuchania w charakterze podejrzanego, bo Sejm nie zgodził się na uchylenie jego immunitetu.

Z naszych ustaleń wynika, że poznańska prokuratura w najbliższych dniach zamierza postawić Górskiemu zarzuty. Co na to Górski? Jak ma to w zwyczaju, twierdzi, że o niczym o nie wie.

1 »
10

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

huj mu w duuppee

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ja (gość)  •

zabic gnoja, zgwalcic zone i dajcie mi jego samochody oraz pin do konta

odpowiedzi (0)

skomentuj

...

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

... (gość)  •

Wyłudzanie pieniędzy - taki zarzut ma usłyszeć Tomasz Górski, były poseł PiS i Solidarnej Polski.
====================================================================================
Poseł PiS i Solidarnej Polski, a fotka na tle logo partii KORWIN. A co tu biega?

Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/poznan/a/tomasz-gorski-byly-posel-pis-ma-dostac-zarzuty,9405658/

odpowiedzi (0)

skomentuj

Do pierdla z huujjeemm

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wkurzony poznaniak (gość)  •

DO PIERDLA NTRAFI NA 100% KOMBINATOR I SCIEMNIACZ EJ NO COWY on PO PROSTU ZŁDZIEJ..... NA D**** wyborców wycieczki do afryki se robił z rodzinkom, wakacje :andy, afryka, w stanach był wiec teraz do pierdla czas

odpowiedzi (0)

skomentuj

ad

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dcasd (gość)  •

Allach z mahometem cie rozliczy skurwyysynieskurwy syn jebany darmozjad złodziej karierowicz z LO II w Poznaniu, zabic i jego i matkę jego zajebac gorskiego Kanclerza szkoł Wyższa Szkało Handlu i usług

odpowiedzi (0)

skomentuj

zabic huja

+5 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pozneenen (gość)  •

zajebac gorskiego Kanclerza szkoł Wyższa Szkało Handlu i usług

odpowiedzi (0)

skomentuj

i tyle

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jerzy (gość)  •

przez tyle lat p-osłowania ten facet zarabiał tyle pieniedzy z kieszeni tez biednych i nic nie zrobił pomógł zawsze niedostępny jako p-osioł żył jak bogacz nietykalny "panisko" Sa afery dowody okreslić /sąd / wyrok i tyle bez dalszej reklamy temu panu

odpowiedzi (0)

skomentuj

dobrze, ze w krotkim czasie wywalili

+10 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kasienka (gość)  •

z PiS tego slizgacza.

skomentuj

Proszę nie pisać nieprawdy

+5 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Teofil (gość)  •

Właśnie jakoś pan Kaczyński nigdy go nie wywalił. Nigdy. Pan Poseł Górski sam odszedł z PiS wraz z Panem Ministrem Sprawiedliwości (kiedyś i dziś PiS) Ziobro by tworzyć partię Pana Ziobro czyli Solidarną Polskę.

odpowiedzi (0)

skomentuj

the end górskiego

+15 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

:) (gość)  •

Tomasz skończyło się eldorado :) teraz wezmą ci się za odbyt :)

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kolejne bzdura dla odwrócenia uwagi od bieżących wydarzeń.

+11 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Cyt: (gość)  •

" ... zarzuty dotyczą wydarzeń z końcówki lat 90".
A teraz mamy rok 2016.

Ostatni akapit; cyt:
"Polityk został posłem w 2005 roku. Należał do PiS. W 2012 roku przeszedł do Solidarnej Polski. I z niej odszedł po pewnym czasie. Próbował dostać się do PO, ale po odmowie znalazł się na listach ugrupowania KORWiN. Startował z okręgu płockiego. Dostał 6061 głosów".

Czyli skoczek.

odpowiedzi (0)

skomentuj