Menu Region

Ojciec Władysław Kozioł ze Świętego Krzyża z wielką misją od...

Ojciec Władysław Kozioł ze Świętego Krzyża z wielką misją od papieża Franciszka!

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Lidia Cichocka

Prześlij Drukuj
Ojciec Władysław Kozioł Ojciec Władysław Kozioł

Ojciec Władysław Kozioł

Ojciec Władysław Kozioł ze Świętego Krzyża otrzymał w Watykanie od Ojca Świętego Franciszka posłanie do pełnienia posługi Misjonarza Miłosierdzia.
ZOBACZ TAKŻE:
Ponad 300 tys. wiernych na papieskiej mszy w Ecatepec. Franciszek przestrzegał przed pokusami


(dostawca: RUPTLY/x-news)

Ojciec Władysław Kozioł na co dzień w sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu pełni posługę egzorcysty.

Ojciec Władysław Kozioł zgłoszony został przez świętokrzyską wspólnotę Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i rekomendowany był przez ojca prowincjała. – Ojciec Kozioł od 2013 roku pełni funkcję egzorcysty i to jest ten szczególny powód, dla którego zdecydowaliśmy się wskazać go – wyjaśnia ojciec Dariusz Malajka, rzecznik świętokrzyskich oblatów.- Myślę, że jego doświadczenie misyjne, to co przeżył w Afryce jest jego bogactwem, którym może się dzielić jako Misjonarz Miłosierdzia.

Papież dał Misjonarzom Miłosierdzia prawo do rozgrzeszania z grzechów, dotychczas zarezerwowanych jedynie dla Stolicy Apostolskiej. Należą do nich między innymi profanacja Najświętszego Sakramentu, złamanie tajemnicy spowiedzi, rozgrzeszenie współgrzesz-nika. Papież wyjaśnia, że funkcję tę mogą sprawować duchowni dobrzy, cierpliwi, zdolni zrozumieć ludzkie ograniczenia, gotowi do tego, by wyrażać natchnienia Boże w swojej misji głoszenia i spowiadania. – To ci, którzy rozumieją ludzkie słabości, grzechy, ograniczenia. Tak jak ojciec Władysław - dodaje ojciec Dariusz Malajka.

Swoją posługę mają wykonywać nie tylko na terenie diecezji, z której pochodzą, lecz w całym kraju, a także poza jego granicami. Ojciec Władysław będzie na Świętym Krzyżu do dyspozycji tych, którzy będą chcieli skorzystać z jego posługi jako Misjonarza Miłosierdzia. -Nie jest to stricte związane z egzorcyzmami, to posługa dedykowana tym, którzy się pogubili i mają na sumieniu grzechy, z których zwalnia Stolica Apostolska - wyjaśnia zakonnik.- Jest to łatwiejszy dostęp do miłosierdzia, którego depozytariuszem jest Kościół a w imieniu papieża Franciszka, na ten Rok Miłosierdzia (tylko rok) są wyznaczeni przez niego Misjonarze Miłosierdzia.

W Polsce jest ponad 70 Misjonarzy Miłosierdzia. Episkopat przygotowuje szczegółową informację gdzie i w jaki sposób można się z nimi kontaktować. Opublikuje ją w najbliższych dniach.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się