Menu Region

Konieczna kontrola granic UE i przepływu migrantów. Grupa...

Konieczna kontrola granic UE i przepływu migrantów. Grupa Wyszehradzka jednym głosem ws. imigrantów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Wojciech Rogacin

Prześlij Drukuj
Grupa Wyszehradzka oczekuje, że najpóźniej do marca wprowadzone zostaną realne rozwiązania na rzecz zatrzymania napływu imigrantów do Europy.
1/4

Przywódcy państw Grupy Wyszehradzkiej

(© Petr David Josek)

Oświadczenie na ten temat wygłosiła w Pradze po poniedziałkowym spotkaniu przywódców krajów Grupy Wyszehradzkiej polska premier Beata Szydło. Powiedziała ona, że kraje grupy - Polska, Czechy, Węgry i Słowacja - przyjęły jednogłośnie wspólną deklarację w sprawie kryzysu imigrantów. To głos czterech państw regionu przed zaplanowanym na 18-19 lutego posiedzeniem Rady Europejskiej w sprawie problemu niekontrolowanego napływu imigrantów do krajów Unii Europejskiej.


- Konieczna jest kontrola nad przepływem imigrantów na zewnętrznych granicach Unii - mówiła Szydło. Dodała, że kraje Grupy Wyszehradzkiej wspierają ideę powołania europejskiej Straży Granicznej oraz Straży Przybrzeżnej.

Sygnatariusze deklaracji wezwali do wspólnych działań w tej sprawie w całej Unii Europejskiej i wypracowania konkretnych rozwiązań. Szydło podkreśliła, że konieczna jest w tej sprawie ścisła współpraca z Ankarą. Dodała, że należy również walczyć z przyczynami powstania olbrzymiej fali migracji, którymi są konflikty w Syrii i Iraku oraz Libii i tzw. Rogu Afryki.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się