Menu Region

Co dalej z muzeami w warszawskiej Cytadeli? MK rozmawiało z...

Co dalej z muzeami w warszawskiej Cytadeli? MK rozmawiało z dyrektorami MHP o MWP

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paula Radwanowicz (AIP)

Prześlij Drukuj
O Warszawskiej Cytadeli w roli siedziby Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Historii Polski rozmawiali w poniedziałek podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Wojciech Fałkowski i sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin. W spotkaniu udział wzięli także dyrektor Muzeum Wojska Polskiego Zbigniew Wawer oraz dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro.
1/2

Cytadela w Warszawie

(© Fot. Marcin Obara / Polskapresse)

- Ta twierdza, która została pomyślana jako garnizon blokujący miasto, pilnujący miasta i przeciwko miastu - w tej chwili jest zwracana miastu i obywatelom - mówił w poniedziałek wiceminister obrony narodowej Wojciech Fałkowski. Podczas spotkania przedstawiony został także harmonogram prac oraz stan przygotowań do rozpoczęcia budowy nowych obiektów muzealnych.

- Nasze spotkanie jest związane z dyslokacją i przeniesieniem urządzeń wojskowych, na razie tych najbardziej prostych, czyli wygrodzenia strefy bezpieczeństwa i ograniczonego dostępu na potrzeby tej dużej inwestycji. Inwestycji, która może będzie mogła się teraz w najbliższych tygodniach już fizycznie rozpocząć - dodał. I poinformował, że dyrektorzy obu muzeów uzgodnili sposób rozdzielenia dokumentacji i podpisali porozumienie, które umożliwia przeprojektowanie i wykorzystanie już pierwszego projektu głównego pawilonu na potrzeby Muzeum Historii Polski.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się