Menu Region

Andrzej Duda nie obejmie patronatem marszu ONR w Hajnówce

Andrzej Duda nie obejmie patronatem marszu ONR w Hajnówce

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paula Radwanowicz AIP

3Komentarze Prześlij Drukuj
Andrzej Duda Andrzej Duda

Andrzej Duda (© Fot. Przemysław Świderski)

Kancelaria Prezydenta RP podjęła dziś decyzję o odmowie objęcia patronatem Andrzeja Dudy Marszu Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce.
„W związku z medialnymi doniesieniami na temat rzekomego patronatu Prezydenta RP nad I Hajnowskim Marszem Żołnierzy Wyklętych (27 lutego), pragniemy poinformować, że Prezydent RP nie objął swoim patronatem wspomnianych uroczystości” - oświadczenie o takiej treści zostało zamieszczone na oficjalnej stronie Prezydenta RP.

„Wniosek w tej sprawie od organizatorów wpłynął do KPRP 8 lutego br.” - czytamy dalej. Marsz w Hajnówce organizują m.in. Obóz Narodowo-Radykalny Białystok i Narodowa Hajnówka.

Kontrowersje wokół objęcia przez głowę państwa patronatu wzbudzał obecny na plakacie promującym wydarzenie wizerunek Romulada Rajsa "Burego" oskarżanego o zbrodnie przeciwko ludzkości.

O "wycofanie" patronatu zaapelowała do prezydenta m.in. Partia Razem.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

To jest dobry kawałek: „liczne delegacje środowisk kibicowsko-narodowych z całej Polski”

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

na cóż Obozowi Narodowo-Radykalnemu prezydencki patronat? (gość)  •

ONR ma jakieś przekonania i cele o których nikt przecież nie stanowi, iż są tymi słusznymi lub nimi nie są. Jednak patronat to jednocześnie niczym osobiste żerowanie kredytów u lichwiarzy. Czyli z jakiej racji prezydent kraju ma zostać żyrantem ONRu czy innych organizacji? I kiedy ONR nie jest organizacją akurat jednoosobową. A dwa, objęcie patronatem jednej organizacji inklinuje objęciem innych. Równie doskonale jutro może do prezydenta zawitać alimenciaarz z KOD i prosić prezydenta o osobisty patronat. No i co dalej? A jak wybudują orła z czekolady, kolorową tęczę, i inne gadżety...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Poważny błąd kancelarii Prezydenta

+2 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ulegać potomkom resorciaków (gość)  •

Łatwo jest manifestować w miastach, gdzie władze i sama lokalna ludność są w większości przychylne tematyce Żołnierzy Wyklętych. Łatwo działać w terenie, gdzie społeczność jest dostatecznie wyedukowana w tym temacie. Czczenie pamięci Niezłomnych w miejscach, gdzie propaganda komunistyczna funkcjonuje dalej, wymaga charakteru i odwagi. Dlatego zachęcamy wszystkich do przybycia na I Hajnowski Marsz Żołnierzy Wyklętych!

Swoją obecność na manifestacji zapowiedziały liczne delegacje środowisk kibicowsko-narodowych z całej Polski. Dlatego też wszyscy razem zjednoczeni pokażmy się w Hajnówce by przywrócić należną pamięć Wyklętym

Możliwe, że do Państwa dyspozycji zorganizowany zostanie bezpłatny transport autokarowy z Białegostoku na miejsce uroczystości. Szczegóły wkrótce

ORGANIZATORZY:
ONR Białystok
Narodowa Hajnówka
Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny "INKI"

https://www.facebook.com/events/1501766823464765/

odpowiedzi (0)

skomentuj

Stalinowcy do spółki z zaprzyjaźnionymi żurnalistami zrobili zadymę.

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Teraz odkręcają kłamstwa. (gość)  •

Ale nie do końca, nadal manipulują.
W tytule piszą, "nie obejmie patronatem".

Tymczasem w komunikacie Kancelarii PRP czytamy: "nie objął swoim patronatem wspomnianych uroczystości". Czyli, nie miał zamiaru.

Niby drobna różnica, ale manipulatorzy rzeczywistości zostawili sobie furtkę dla dalszej
manipulacji.

odpowiedzi (0)

skomentuj