Menu Region
Przekroczenie prędkości o 50 km/h. Ile odebrano praw jazdy?

Przekroczenie prędkości o 50 km/h. Ile odebrano praw jazdy?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

(mm)

Prześlij Drukuj
Każdy z uczestników w ruchu drogowym po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Ilu takich kierowców zatrzymano od maja kiedy nowe regulacje weszły w życie?
1/2

(© Archiwum)

Wprowadzenie nowych kar nie spowodowało, że wszyscy kierowcy nagle zaczęli jeździć przepisowo. W ten sposób od maja 2015 roku, ponad 23 tysiące kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące. Jak podaje policja liczba ta spada, a dla porównania tylko w pierwszym miesiącu obowiązywania nowych przepisów zatrzymano około 700 dokumentów.

Przypomnijmy, że od 18 maja 2015 roku każdy z uczestników w ruchu drogowym po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Zostanie ono odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta na drodze.

Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się