Menu Region

Twitter: Spada dynamika wzrostu użytkowników, rośnie średni...

Twitter: Spada dynamika wzrostu użytkowników, rośnie średni przychód z każdego z nich [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Bloomberg/x-news

1Komentarz Prześlij Drukuj
Twitter: Spada dynamika wzrostu użytkowników, rośnie średni przychód z każdego z nich [VIDEO] Twitter: Spada dynamika wzrostu użytkowników, rośnie średni przychód z każdego z nich [VIDEO]

(© Richard Drew/AP Photo)

Najważniejszą względną dla inwestorów jest liczba miesięcznych aktywnych użytkowników. Po Facebooku, Twitter jest drugą najpopularniejszą platformą społecznościową z ponad 300 mln użytkowników.

Bloomberg/x-news


Można by przypuszczać, że zaznaczony tu na pomarańczowo Twitter, który ma niższą bazę, będzie rosnąć szybciej niż zaznaczony na biało Facebook. Od pewnego czasu tak nie jest. Co więcej, jedynie 44 proc. użytkowników Twittera korzysta z platformy codziennie. W przypadku FB to 2/3.

Z danych Bloomberga wynika, że "zaangażowanie użytkowników" czyli stosunek codziennych aktywności do tych comiesięcznych, jest kluczowy dla rozwoju firmy. A to dlatego, że aktywni codziennie użytkownicy generują kontent, tworzą ruch i przyciągają kolejnych użytkowników i dają nadzieję na przyszłe zyski.

Są jednak i dobre wieści. Średni przychód z jednego użytkownika TT wzrósł trzykrotnie w trzy lata. Wzrósł także stosunek reklam do tweetów, tzw. adload. Wciąż jednak pozostaje na poziomie 1/3 celu wyznaczonego przez samą firmę. Poprawiający się adload podnosi wpływy, choć przyrost użytkowników i ich zaangażowanie spada.

Analitycy martwią się również o odpływ kadr wyższego szczebla. Ten slajd pokazuje spadek dynamiki wzrostu na przestrzeni jednego roku.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

kasa

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dupokrata (gość)  •

to cały kapitalizm. nic nie robić a kasa leci. wchodząc do sieci tylko parę rzeczy jest uporządkowane(reszta to przypadek) służące do zarobku a co zostało przejęte przez cwaniactwo w tym własnie celu.teraz nawet jak się wejdzie na stronę jakiejś gazety itp. to te specjalnie wyprodukowane super specjały do przeglądania netu z braku mocy i pamięci zwyczajnie zatrzymują się tyle reklam, innego badziewia i zwykłego oszustwa (po serii reklam i następnej i jeszcze na końcu zamiast ... jest jedno wielkie G. i nikt tego nie ściga, nie karze się tych co udostępniają programy których użycie powoduje jakiś tam konflikt z prawem. o czym nie wie zwykły użytkownik, bo trzeba by być komputerowym specjalistą. i tak dalej. kapitalizm wszystko niszczy co nie służy wybranym cwaniakom do zrobienia kasy a ludzie, ludzie bulą forsę (bo te reklamy i inne to z ich pieniędzy) i cieszą się, że wypną gdzieś tyłek co zostanie skrupulatnie zanotowane jak każdy inny ruch i każda literka. oczywiście dla kasy. bo wiedza o ... to morze kasy i władzy !

odpowiedzi (0)

skomentuj