Menu Region

Łukasz Glinko potrzebuje naszego wsparcia (zdjęcia)

Łukasz Glinko potrzebuje naszego wsparcia (zdjęcia)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Współczesna

Teresa Modzelewska

Prześlij Drukuj
Łukasz potrzebuje naszego wsparcia w kolejnym nawrocie choroby: prowadzona jest zbiórka pieniędzy na lek jeszcze przed przeszczepem. Liczy się czas! Kiedy piszę ten tekst na koncie jest już 1 405 152, - zł, brakuje 56 848, - zł.
1/4

Na rzecz Łukasza można też wysłać SMS na numer 72365 o treści: S3293 (koszt to 2,46 zł brutto)

(© Facebook)

Młody, wysportowany chłopak, z planami na przyszłość, tę zawodową i tę z miłością swojego życia, pomagający bezinteresownie, lubiany przez wielu znajomych młodszych i starszych, nagle dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. Ta wiadomość spada na niego paradoksalnie, kiedy idzie oddać krew nieznajomemu, ciężko choremu człowiekowi. Okazuje się, że niestety nie może oddać, a niedługo sam będzie potrzebował wsparcia. Diagnoza była straszna: ostra białaczka limfoblatyczna typu B, nawracająca.

Pierwszy raz zobaczyłam Łukasza w 2012 roku, kiedy jako dowódca młodych ludzi odtwarzających historię brał udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Styczniowe pod Wygonowem (gm. Boćki). Robiłam zdjęcia zafascynowana, kiedy najpierw asystowali przy Mszy św. za powstańców, a potem wystąpili z niezwykłym pokazem ćwiczeń na koniach. I powiem krótko: niesamowity chłopak, z dużą kulturą osobistą, mający też niesamowite porozumienie z ludźmi i końmi, w tych wszystkich ćwiczeniach i jak wiem od znajomych, na co dzień.

Trudno wyobrazić sobie, co czuje jego Mama, co on sam, co jego bliscy. Sama mam dzieci w jego wieku i po prostu rozpacz, strach, żal, nie do wyobrażenia. Ale oni są dzielni, rozmawiałam z Mamą Łukasza- jest pełna wiary i bardzo nastawiona na działanie.

Łukasz potrzebuje naszego wsparcia w kolejnym nawrocie choroby: prowadzona jest zbiórka pieniędzy na lek jeszcze przed przeszczepem. Liczy się czas! Kiedy piszę ten tekst na koncie jest już 1 405 152, - zł, brakuje 56 848, - zł. Zbiórka trwa do 14.02.2016.

Przeczytajcie, proszę więcej na stronie https://www.siepomaga.pl/glinko i okażcie trochę serca młodemu człowiekowi, który chce po prostu żyć!

Na rzecz Łukasza można też wysłać SMS na numer 72365 o treści: S3293 (koszt to 2,46 zł brutto)

Wszelkie informacje są też na profilu na Facebooku: „Łukasz kontra pół miliona za życie”
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się