Menu Region

Napadali na kobiety. Wpadli w ręce policji

Napadali na kobiety. Wpadli w ręce policji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Robert Gąsiorek

Prześlij Drukuj
Mieszkanki Brzeska, Czchowa i Bochni mogą odetchnąć. Schwytano 57-latka, który napadał samotne panie, ujęto też szajkę złodziei torebek
Kobiety z rejonu Czchowa żyły w strachu od lipca ubiegłego roku. Grasował tam osobnik, który napadał na starsze, samotne mieszkanki. - Wykazywał się dużą brutalnością. Krępował ofiary, jedną nawet ranił nożem. W sumie, w wyniku czterech przestępstw, skradł kilkanaście tysięcy złotych - mówi podinsp. Bogusław Chmielarz, naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.


Policjanci w końcu dopadli przestępcę. - Nie miał stałego miejsca zamieszkania i nocował najczęściej w Nowym Sączu. Został zatrzymany w Krakowie, gdy wysiadał z autobusu - relacjonuje podinsp. Chmielarz.

Śledczy nie wykluczają, że 57-latek ma na koncie również inne napady rabunkowe. - Do podobnych zdarzeń dochodziło w Pilźnie i Dębicy. Sprawdzamy, czy podejrzany ma z nimi związek - dodaje podinsp. Chmielarz. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu 18 lat więzienia.

Z kolei bocheńscy stróże prawa zatrzymali szajkę specjalizującą się w kradzieżach damskich torebek. Sprawcy pochodzą z Brzeska i mają 17 i 21 lat. Na gościnne występy przyjeżdżali też do Bochni. Po krótkiej obserwacji typowali ofiary na ulicach, podbiegali i wyrywali torebki. Wpadli, bo ostatni z tych skoków wykonali praktycznie na oczach patrolu policyjnego.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się