Menu Region

Apelacja Nawalnego znów odroczona. "Czekam na decyzję...

Apelacja Nawalnego znów odroczona. "Czekam na decyzję Europejskiego Trybunału Praw Człowieka"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

RUPTLY/x-news

Prześlij Drukuj
Aleksiej Nawalny Aleksiej Nawalny

Aleksiej Nawalny (© Pavel Golovkin/AP Photo)

Moskiewski sąd odroczył rozpatrzenie apelacji Aleksieja Nawalnego w sprawie jego wyroku za spowodowanie strat materialnych w jednej z państwowych spółek w Kirowie. Skarga tego znanego rosyjskiego opozycjonisty walczącego z korupcją jest rozpatrywana także przez Europejski Trybunał Praw Człowieka.

RUPTLY/x-news


- Jak już wiecie, rozprawę odroczono. W każdym razie, kolejna rozprawa odbędzie się po 23 lutego, kiedy to zapadnie decyzja w tej sprawie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Nie wiem, jaka będzie ta decyzją, ale oczywiste jest to, że będzie miała silny wpływ na to, jak potoczy się dalej sprawa - powiedział dziennikarzom Nawalny, wychodząc z sądu.

Sprawa sięga 2009 roku, gdy Nawalny kupił drewno od państwowej firmy Kirowles w Kirowie, a potem sprzedał je po wyższej cenie. Miał przy tym wykorzystać swoje stanowisko, bo pełnił przez krótki okres funkcję doradcy gubernatora obwodu kirowskiego. Dochodzenie było kilka razy rozpoczynane i zamykane z braku znamion przestępstwa. Z sali sądowej opozycjonista trafił za kratki, ale tylko na jedną noc - sąd zawiesił  wykonanie wyroku, gdy w centrum Moskwy w obronie Nawalnego zebrało się kilkadziesiąt tysięcy demonstrantów.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się