Menu Region

Dania: Chcą rozdzielić nieletnie pary w ośrodkach dla...

Dania: Chcą rozdzielić nieletnie pary w ośrodkach dla uchodźców

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak AIP

1Komentarz Prześlij Drukuj
Dania: Chcą rozdzielić nieletnie pary w ośrodkach dla uchodźców Dania: Chcą rozdzielić nieletnie pary w ośrodkach dla uchodźców

(© Dresling Jens/AP Photo)

Uchodźcy szukający azylu w Danii będą mieli kolejne powody do niezadowolenia. Minister ds. integracji tego kraju Inger Stojberg zapowiedziała, że pary, w których jedna ze stron jest niepełnoletnia będą rozdzielane w ośrodkach dla azylantów – podaje „The Local.”
Minister ds. integracji obawia się o bezpieczeństwo nastolatek żyjących w ośrodkach dla uchodźców. Wszystkie pary i małżeństwa, które przybyły od ubiegłego roku do Danii lub będą tu przyjeżdżać w kolejnych miesiącach, a w których co najmniej jedna z osób nie ukończyła 18 lat, będą rozdzielane. O swojej decyzji Inger Stojberg poinformowała podczas środowej konferencji prasowej. - Nie zgadzam się, aby dziewczynki i nastolatki, które według duńskiego prawa są nieletnie, spędzały czas ze swoimi mężami w ośrodkach dla uchodźców.
Zostaną od nich oddzielone, aby ci nie mogli ich wykorzystywać – mówiła duńska minister ds. integracji i dodała: - To jest całkowicie nie do przyjęcia, że w ramach duńskiego systemu azylowego przedstawiciele mniejszości żyją ze swoimi nieletnimi partnerkami. Wraz z duńskimi służbami imigracyjnymi położymy temu kres.

Jeszcze dalej poszedł konserwatywny parlamentarzysta Naser Khader. - Kiedy dorosły mężczyzna zapładnia 14-latkę mamy do czynienia z pedofilią. Możemy zapewnić azyl nastolatce, ale mężczyzna powinien natychmiast opuścić ośrodek – stwierdził polityk w rozmowie z dziennikiem "Metroexpress".

W ośrodkach dla uchodźców w kraju żyje 27 par, w których przynajmniej jedna ze stron jest niepełnoletnia. Poinformowało o tym w ubiegłym miesiącu duńskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Media podają też, że w ośrodkach wraz ze swoimi mężami żyją dwie 14- latki. Jedna z nich wyszła za 28-letniego mężczyznę, druga jest w ciąży z 24-letnim mężem.

Według raportu środę w Metroxpress istnieją dwie zamężne 14-letnie dziewczęta w duńskich ośrodkach azylowych. Jednym z nich jest żonaty z 28-letniego mężczyzny, podczas gdy druga jest w ciąży i ma 24-letniego męża.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Gdyby nie cywilne prawo świeckie w Europie katolicy

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

co by tu zerżnąć (gość)  •

też braliby sobie za żony 13 letnie pannice. Guru zezwala na figlowanie od 12 roku zycia więc czarne katabasy korzystają.

odpowiedzi (0)

skomentuj