Menu Region

Mieszkańcy podlaskiego mają najbardziej udany seks....

Mieszkańcy podlaskiego mają najbardziej udany seks. Grzecznie czy grzesznie? Jak się kochamy?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Współczesna

Iza Krzewska

Prześlij Drukuj
Zdaniem mieszkańców Podlaskiego, prawdziwą miłość można spotkać przede wszystkim w pracy (49 proc.). Później jest szkoła lub uczelnia, kawiarnia, klub Zdaniem mieszkańców Podlaskiego, prawdziwą miłość można spotkać przede wszystkim w pracy (49 proc.). Później jest szkoła lub uczelnia, kawiarnia, klub

Zdaniem mieszkańców Podlaskiego, prawdziwą miłość można spotkać przede wszystkim w pracy (49 proc.). Później jest szkoła lub uczelnia, kawiarnia, klub czy impreza (po 45 proc.). (© 123RF)

Rodzina, zdrowie i miłość - to one są dla nas najważniejsze. Ale, jak się okazuje, mieszkańcy podlaskiego mają - na tle innych Polaków - najbardziej udany seks i lubią eksperymentować. Nienawidzą lenistwa i dla partnera są w stanie wiele poświęcić.
Polacy coraz łatwiej się poddają i nie walczą o miłość - co trzecie małżeństwo kończy się rozwodem. Jednak w woj. podlaskim zawiera się najwięcej trwałych małżeństw. Aż 69 proc. mieszkańców naszego regionu twierdzi, że jest w szczęśliwym związku. Najbardziej umacniają związek rozmowy i przyjaźń - tak wynika z raportu IRCenter przeprowadzonego na zlecenie Lifetime. Jednocześnie aż 22 proc. badanych w ogóle nie było w związku. Gdzie mogą znaleźć drugą połówkę?

Wystarczy się rozejrzeć

Zdaniem mieszkańców Podlaskiego, prawdziwą miłość można spotkać przede wszystkim w pracy (49 proc.). Później jest szkoła lub uczelnia, kawiarnia, klub czy impreza (po 45 proc.). Co 3. uważa, że na wakacjach i podczas uprawiania sportu, np. biegania lub na siłowni. Dla 30 proc. dobrym miejscem jest świat wirtualny: internet, chaty, fora, Facebook to ogromne pole do manewru dla podrywaczy i samotnych.

A co się dzieje, gdy już tą miłość znajdą? Kogo radzą się przy wyborze partnera? Prawie połowa przepytanych mieszkańców woj. podlaskiego - nikogo, albo ewentualnie znajomych lub członków rodziny. Rzadko, ale jednak w 5 proc. przypadków, radzimy się... księży i przewodników duchowych. Ufamy im w tej materii najczęściej spośród wszystkich Polaków. Dorównują nam tylko mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego.

Wymarzony partner

Kogo szuka Polka? W skrócie: pracowitego gentlemana, przy którym poczuje się bezpiecznie i będzie się mogła realizować w różnych rolach. Partnera, który będzie czuły, troskliwy i zaradny. Ważne też, aby nie kłamał i cechował się wysoką kulturą osobistą.

Polak zaś szuka kobiety, która również będzie czuła i troskliwa, ale ważne by nie grzeszyła głupotą, była szczera i atrakcyjna fizycznie. Idealnie by było, gdyby była otwarta na eksperymenty - te w życiu i te w sypialni. Tu duchowa sfera ideału wyraźnie idzie w parze z seksualnością.

Zobacz też Nastolatki publikują zdjęcia w internecie. Seksualne komentarze, wyzwiska: Jak towar na półkach

- Najbardziej szczęśliwe związki to te oparte o wspólne wartości, zwyczaje, pasje i sposoby spędzania wolnego czasu. Wniosek ten potwierdza wyniki badań psychologów społecznych o przyciąganiu się podobieństw - ludzie do nas podobni wydają nam się bardziej atrakcyjni - tłumaczy Ewa Klepacka-Gryz, psycholog terapeuta.

Młodsi szybciej rezygnują

W badaniu IRCenter wzięły udział osoby w wieku 18-54 lata. Okazuje się, że najbardziej szczęśliwi wydają się być ci starsi (powyżej 34. roku życia). Młodsi odważnie przyznają, że bywają w związkach nieszczęśliwi.

- Moim zdaniem jest to związane z definicją szczęścia, która zmienia się w zależności od wieku. Młodzi rozumieją szczęście jako ciągłe fajerwerki, zmiany, atrakcje - komentuje Klepacka-Gryz. - Dla nich życie to przygoda, zabawa, wolność od problemów i codziennej rutyny. Namiętność to dla nich gwarancja szczęścia.

Kiedy w związku pojawiają się pierwsze poważniejsze kłopoty, młodzi nie mają problemu, by zrezygnować z relacji (moda na małżeństwa z krótkim terminem ważności) i szukać nowego partnera do ,,zakochania”.

Najczęstsza przyczyna rozstania w Podlaskiem? Zdrada (58 proc.), przemoc fizyczna lub psychiczna (38 proc.), nałogi (37 proc.) oraz... wtrącanie się osób trzecich, np. teściów (37 proc.). Eksperci tłumaczą, że to efekt silnych więzi rodzinnych. A jak pokazuje statystyka - familię Podlasianie cenią najbardziej ze wszystkich Polaków.

Na następnej stronie rozmowa ze sprzedawcą z sex shopu w Białymstoku.

1 »
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się