Menu Region

Zamieszanie w Radiu Zachód. Nowy prezes tylko na jeden dzień

Zamieszanie w Radiu Zachód. Nowy prezes tylko na jeden dzień

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Lubuska

(kr)

1Komentarz Prześlij Drukuj
Wilhelm Korotczuk był prezesem rozgłośni zaledwie jeden dzień Wilhelm Korotczuk był prezesem rozgłośni zaledwie jeden dzień

Wilhelm Korotczuk był prezesem rozgłośni zaledwie jeden dzień (© Archiwum GL)

Wilhelm Korotczuk został w czwartek 11 lutego nowym prezesem Polskiego Radia Zachód. Szefował zaledwie jeden dzień. W rozmowie z "GL" potwierdził, że zrezygnował z funkcji. Ma wydać oświadczenie.
Nominację Wilhelma Korotczuka na prezesa Radia Zachód zatwierdził minister skarbu Dawid Jackiewicz - dowiedziały się Wirtualnemedia.pl. Nowy prezes zastąpił kierującego rozgłośnią od 2011 r. Dariusza Frejmana i przy Kukułczej pojawił się w czwartek 11 lutego. O zmianie zostali powiadomieni pracownicy radia.

Korotczuk był prezesem rozgłośni z siedzibą w Zielonej Górze zaledwie jeden dzień. W rozmowie z "GL" potwierdził, że zrezygnuje z funkcji, a stosowne oświadczenie w tej sprawie przekaże w ciągu kilku godzin.

O możliwości rezygnacji napisał na Twitterze już w czwartek wieczorem Wojciech Wybranowski, dziennikarz tygodnika „Do Rzeczy”. "Wygląda na to, że W. Korotczuk, będzie 1-dniowym prezesem Radia Zachód. Dzisiaj wszedł, a o 17-tej dostał telefon z Wawy, że ma sam zrezygnować".

Chodzi o przeszłość Korotczuka, który był członkiem PZPR.

- Wyjaśnienia powinien składać pan Korotczuk. Ze strony PiS ta kandydatura nie budziła wątpliwości, bo pan Korotczuk pracował już w Radiu Zachód. Ta rezygnacja ucina wszelkie dyskusje, nieważne czy decydowały pobudki osobiste, czy zaszłości historyczne - powiedział "GL" w piątek rano Marek Ast, poseł i szef PiS w Lubuskiem. Choć portal Wirtualnemedia.pl sugeruje, że kandydatura Korotczuka nie spodobała się lubuskim strukturom PiS.

Wilhelm Korotczuk od 2006 r. do 2007 r. był wiceprezesem rozgłośni odpowiedzialnym za zarządzanie i marketing. Został odwołany przez radę nadzorczą rozgłośni, która jako powód podawała utratę zaufania.

Wybranowski podaje, że nowym prezesem Radia Zachód ma być Piotr Barczak.AKTUALIZACJA


Oświadczenie Wilhelma Korotczuka:


"W dniu 11 lutego br. zostałem powołany przez Ministra Skarbu Państwa na stanowisko Prezesa Zarządu „Radia Zachód” S.A.. Powróciłem do firmy, którą kierowałem kilka lat wcześniej. Uważam się za osobę kompetentną, rzetelną i wiarygodną, by kierować lubuską rozgłośnia radia publicznego.

Niestety, w ostatnich dniach rozpętano polityczna nagonkę na moją osobę. Stosując metody z czasów SB, wyciągnięto dokumenty sprzed 36 lat, gdy jako student byłem członkiem PZPR. Wstąpiłem do tej organizacji, jak wielu Polaków, tylko ze względu na konieczność uzyskania mieszkania. Nigdy z tego tytułu nikt nie został przeze mnie skrzywdzony.

Dla dobra nieskazitelnej opinii jaką ma lubuska rozgłośnia radia publicznego pragnę poinformować, że w dniu dzisiejszym składam rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu „Radia Zachód”.

Na zakończenie chciałbym podziękować, za życzliwe przyjęcie mnie przez pracowników radia, mojej rodzinie, która wspierała mnie w tych trudnych dla mnie dniach oraz licznym osobom, które wyrażały i wyrażają solidarność z moją osobą".

/-/ Wilhelm Korotczuk

Odkrycie na miarę Nobla! UZ ma w nim swój udział
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Rezygnacja ?

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

StorM7 (gość)  •

Rozumiem, że odprawa ładna będzie się należała Temu Panu ?
W końcu żyjemy w Państwie Prawa i Sprawiedliwości :P

odpowiedzi (0)

skomentuj