Menu Region

Rumia: Radni nie dotrzymują - odwołujemy

Rumia: Radni nie dotrzymują - odwołujemy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Marcin Lange

Prześlij Drukuj
Możliwe, że kadencja radnych niewielkiej Rumi na Pomorzu zakończy się przed terminem.
Grupa mieszkańców zamierza bowiem doprowadzić do zwołania referendum w sprawie odwołania całej rady. Powód: kłamali w kampanii wyborczej.

Mieszkańcy, a konkretnie rodzice uczniów jednej z rumskich szkół, są rozczarowani tym, że ich rada miejska nie dała na ostatniej sesji pieniędzy na remont i rozbudowę szkoły. Teraz dzieci do stołówki i sali gimnastycznej za każdym razem muszą przechodzić przez dziedziniec.

koro radni nie wywiązują się z obietnic wyborczych, to trzeba ich odwołać - pomyśleli zawiedzeni obywatele. Zawiązali grupę inicjatywną, powołali specjalnego pełnomocnika ds. referendum i wszczęli procedurę przygotowawczą - zbierają już podpisy pod wnioskiem o zwołanie referendum.

W mieście wybuchła awantura. Radni zarzucili Elżbiecie Rogali-Kończak, burmistrz miasta, inspirowanie mieszkańców do zwołania referendum. Dostało się też Irenie Kopaczewskiej, dyrektorce szkoły, za wykorzystywanie uczniów do kolportowania informacji o referendum i nakłanianie do udziału w głosowaniu.

- To kompletny absurd. Nikogo nie inspirowałam - zarzeka się pani burmistrz. - Radni sami sobie są winni. To ich działania doprowadziły do takiej sytuacji - dodaje Elżbieta Rogala-Kończak.

Zbuntowani mieszkańcy nie przejmują się oburzeniem radnych i dalej prowadzą akcję. Chcą, aby głosowanie odbyło się w czerwcu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się