NBA: Dobry mecz Gortata w Madison Square Garden i zwycięstwo...

NBA: Dobry mecz Gortata w Madison Square Garden i zwycięstwo Wizards nad Knicks

Tomasz Biliński (AIP)

Zespół Washington Wizards zepsuł debiut nowego trenera New York Knicks. W Madison Square Garden goście z Marcinem Gortatem w składzie wygrali 111:108. Marcin Gortat zdobył 14 punktów i miał 10 zbiórek.
1/5

(© AP Photo/Kathy Willens)

Dzięki temu 32-letni Gortat uzyskał 26. double-double w sezonie, a trzecie z rzędu. We wtorek spędził na parkiecie niespełna 28 minuty, czyli mniej niż zwykle. Trafił sześć z dziewięciu rzutów z gry i dwa na dwa osobiste. Był najlepiej zbierającym graczem Wizards. Miał też jedną asystę, dwie straty, dwa bloki i raz rozstał zablokowany. Popełnił cztery faule.

Już w pierwszej kwarcie goście prowadzili 16 punktami. Ostatecznie po 12 minutach mieli przewagę 14 punktów. Trener Randy Wittman i jego zespół mieli jednak w pamięci to, co zdarzyło się w sobotę. W meczu z Charlotte Hornets roztrwonili 19 punktów przewagi. Teraz znów było blisko. W trzeciej kwarcie gospodarze odrobili siedem punktów. W końcówce starcia Langston Galloway spudłował rzut za trzy, który doprowadziłby do remisu.

Do zwycięstwa drużynę z Waszyngtonu poprowadził duet John Wall - Bradley Beal. Rozgrywający zdobył 28 punktów i miał 17 asyst. Z kolei obrońca dołożył 26 punktów. Warto zwrócić uwagę, że wszyscy gracze z pierwszej piątki Wizards zakończyli spotkanie z dwucyfrową zdobyczą punktową.

Dla zespołu Knicks, w którym dwa dni temu Kurt Rambis zastąpił na stanowisku trenera Dereka Fischera, najwięcej punktów zdobył Carmelo Anthony - 33 i 13 zbiórek. Łotewski rozgrywający Kristaps Porzingis dołożył 20 punktów.

Kluczowa była skuteczność rzutów zza łuku. Goście trafili 16 z 26 prób, gospodarze - osiem z 26.

Gortat i spółka z 23 zwycięstwami i 27 porażkami na koncie zajmują 10. miejsce w Konferencji Wschodniej. W czwartek zagrają na wyjeździe z Milwaukee Bucks (21-32). Będzie to ostatnie spotkanie przed przerwą na Weekend Gwiazd w Toronto.