Menu Region

Amerykański wywiad: Korea Północna rusza z produkcją plutonu

Amerykański wywiad: Korea Północna rusza z produkcją plutonu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Kazimierz Sikorski AIP

3Komentarze Prześlij Drukuj
Amerykański wywiad: Korea Północna rusza z produkcją plutonu Amerykański wywiad: Korea Północna rusza z produkcją plutonu

(© Wong Maye-E/AP Photo)

Korea Północna wznowiła pracę reaktora plutonu, co może prowadzić do zbudowania w najbliższym czasie broni jądrowej, ostrzega szef amerykańskiego wywiadu narodowego James Clapper.
Dodał on również, że komunistyczna Korea dokonała ważnego kroku w budowie systemu międzykontynentalnych rakiet balistycznych.

Ta wypowiedź zbiega się z niedawnym wystrzeleniem przez Koreę Północną rakiety dalekiego zasięgu, co zdaniem krytyków takich działań było naruszeniem zakazu prób z tego typu pociskami.

- Uruchomienie wspomnianego reaktora może oznaczać, że kraj ten będzie w ciągu najbliższych tygodni lub miesięcy zdolny wyprodukować pluton potrzebny z kolei do produkcji broni jądrowej – dodaje Clapper.


Od kilku lat komuniści z Północy przeprowadzają próby jądrowe, na początku roku mieli oni dokonać pierwszego udanego testu bomby wodorowej. Jeśli powiedzie się plan doskonalenia przez ten kraj rakiet dalekiego zasięgu oraz miniaturyzacja najgroźniejszych broni Korea Północna stanie się zagrożeniem dla całego świata.

Już dziś przywódcy tego kraju straszą Stany Zjednoczone tym, że są zdolni swoimi pociskami dalekiego zasięgu osiągnąć amerykańskie miasta.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

niewiarygodni.

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zz/ (gość)  •

Wywiad nie popisał się w Iraku, co okazało się fikcją.

odpowiedzi (0)

skomentuj

GLOBABAL IDIOTYZACJA BANKSTERKI RZEBY BYĆ TRZEBA MIEĆ

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

777 (gość)  •

SKURA FURA SMARTFUNA KONTO FIRMA KREDYT NA 50LAT FEJSSZBUKA I KANCIASSTY LIBER ŁEB Po KOŁŁEDZRZU w JUESEJ I CZERWONE SZELKI PO MGIEŁDZIE CFANYCH KUF MALWERSANTUF WOLFUF z WALL STREET.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kto jest zagrożeniem?

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Korei zagraża świat, a Korea zagraża światu.

Czy Korea Północna mogłaby czuć się bezpieczna bez broni nuklearnej? Czy Korea ma, czy nie ma prawa żyć sobie po swojemu?

Kto wierzy w to, że Korea pozostawiona w spokoju może komuś zagrażać? Co pozostałoby z niej, po wszczęciu konfliktu bez potrzeby?

Dla kogo ten świat jest bezpieczny? Kto jest zagrożeniem?

odpowiedzi (0)

skomentuj