Menu Region

Na Podkarpaciu jest już 95 osób chorych na świńską grypę

Na Podkarpaciu jest już 95 osób chorych na świńską grypę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Nowiny

Małgorzata Froń

3Komentarze Prześlij Drukuj
09.02.2016 rzeszow szpital wojewodzki nr 2 ograniczenie wizyt ze wzgledu na wzrost zachorowan na grypa fot krzysztof kapica 09.02.2016 rzeszow szpital wojewodzki nr 2 ograniczenie wizyt ze wzgledu na wzrost zachorowan na grypa fot krzysztof kapica

09.02.2016 rzeszow szpital wojewodzki nr 2 ograniczenie wizyt ze wzgledu na wzrost zachorowan na grypa fot krzysztof kapica (© Krzysztof Kapica)

Podobnie jak w zeszłym roku, od początku lutego stwierdzono wzrost zachorowań. W tej chwili na Podkarpaciu chorych na tzw. świńską grypę jest 95 osób.
Od początku roku liczba zgłoszeń zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w województwie podkarpackim wynosiła 8 644.. W roku ubiegłym w tym samym czasie zarejestrowano 5 885.

Na dzisiaj potwierdzono laboratoryjnie 89 przypadków zachorowań osób hospitalizowanych oraz 23 przypadki osób leczonych ambulatoryjnie, w tym chorych na grypę AH1N1 jest 94 osoby, na AH1N1 i B – jedna osoba, pozostałe osoby maja zwykłą grypę.
Na Podkarpaciu odnotowano dwa przypadki zgonów z powodu powikłań po grypie.

W rzeszowskich szpitalach wstrzymane są odwiedziny pacjentów.

- Na oddziałach leżą ludzie chorzy, po operacjach, narażeni bardzo na zakażenie, dlatego wprowadzono zakazy ich odwiedzin - informuje Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego, odpowiedzialny m.on. za służbę zdrowia.

Dostępne szczepionki przeciw grypie uodparniają przeciwko wirusowi pandemicznemu AH1N1. Uodparniają po trzech tygodniach od zaszczepienia.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

grypa

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

em (gość)  •

poprawność polityczna nie pozwala na zamknięcie granic?

odpowiedzi (0)

skomentuj

jak sie zabespieczyc ?

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

strapiony jadacy do sanatorium w Horyncu (gość)  •

jak sie zabespieczyc ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Co robi ten rząd ?

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

PL (gość)  •

Co do cholery robi rząd. Wiadomo już od dawna że grypa szaleje na Ukrainie. Zamiast natychmiast zamknąć granice oni czekają . Na co ? Na to aż u nas też umrze 150 osób. Co za głupki !!!

odpowiedzi (0)

skomentuj