Menu Region

Fabryki Opla w Europie są w coraz większych tarapatach

Fabryki Opla w Europie są w coraz większych tarapatach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
O trudnej sytuacji zakładów należących do General Motors będą rozmawiać w Brukseli szefowie koncernu, oraz unijni ministrowie gospodarki krajów, których dotyczą problemy firmy.
Uczestnicy spotkania mają zastanowić się w jaki sposób można uratować zakłady. Bruksela chce skoordynować działania i oczekuje, że przedstawiciele General Motors poinformują o swoich planach co do przyszłości zakładów w Europie. Znajdują się one w kilku krajach, w tym także w Polsce.

Fabryka Opla w Gliwicach, która również boryka się z problemami, liczy na dodatkowe wsparcie. Kierownictwo firmy wyliczyło, że w całej Europie potrzebuje ponad trzech miliardów euro, by przetrwać kryzys. Deklaruje też chęć częściowego uniezależnienia się od General Motors, by ewentualna pomoc publiczna dla Opla, nie została przelana na amerykańskie konta koncernu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się