Menu Region

Austria: Tragedia w Tyrolu. Lawina zabiła co najmniej pięciu...

Austria: Tragedia w Tyrolu. Lawina zabiła co najmniej pięciu narciarzy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Aleksandra Gersz (AIP)

Prześlij Drukuj
W sobotę w austriackich Alpach, w regionie Tyrol, doszło do tragedii. Lawina porwała grupę narciarzy. Nie żyje co najmniej pięć osób - ofiary to czescy turyści.
1/2

(© Claude Paris)

Jak podaje portal Sky News, do zdarzenia doszło koło południa, w dolinie Wattental, ok. 40 km na południowy-wschód od Insbrucku w Austrii. Potężna lawina spadła akurat, kiedy w okolicy zjeźdżali narciarze. Lokalne służby poinformowały o śmierci pięciu osób. To obywatele Czech. Kilka osób przetransportowano do szpitala, pod śniegiem są jeszcze dziesiątki ludzi. Trwa akcja ratunkowa, w której biorą udział helikoptery oraz specjalnie wytresowane psy.

Ten sezon jest wyjątkowo groźny dla narciarzy w Alpach, szczególnie w ich francuskiej części. W sobotę w Tyrolu ogłoszono trzeci stopień zagrożenia lawinowego (łącznie jest ich pięć). 18 stycznia sześciu francuskich żołnierzy zginęło pod śniegiem w znanym narciarskim kurorcie Valfréjus. Kilka dni wcześniej w Les Deux Alpes we Francji w górach straciło życie dwóch francukich uczniów oraz turysta z Ukrainy.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się