Menu Region

Tragedia w Żorach: Dlaczego nie żyje 13-letni Błażej z...

Tragedia w Żorach: Dlaczego nie żyje 13-letni Błażej z osiedla Gwarków? Dopalacze, gaz...

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Katarzyna Śleziona-Kołek

Prześlij Drukuj
Tragedia w Żorach. Nie żyje 13-latek z Żor. Wyniki sekcji zwłok nie pozwoliły odpowiedzieć na pytanie, co zabiło chłopca. Czekamy na wyniki badań toksykologicznych.
1/5

Młodzi ludzie, pozostawieni samym sobie w trudnym okresie dojrzewania, zaczynają chadzać własnymi drogami

(© 123rf)

Co zabiło Błażeja, 13-latka z osiedla Gwarków w Żorach? Dopalacze, którymi handel kwitnie od co najmniej dwóch lat na osiedlu? Pod uwagę brana jest także opcja śmiertelnego zatrucia gazem, który służy do napełniania zapalniczek.

- Wyniki badań toksykologicznych będą znane dopiero za dwa tygodnie - mówi nam Arkadiusz Honysz, zastępca prokuratora rejonowego w Żorach.

Ciało Błażeja znaleziono w godzinach wieczornych w środę, 27 stycznia, niedaleko jego miejsca zamieszkania.

- Przypadkowy przechodzień zauważył leżącego 13-latka. Zawiadomił pogotowie i zgodnie z instrukcjami medyków, udzielał pomocy chłopakowi. Przybyła na miejsce załoga pogotowia przez 45 minut prowadziła akcję reanimacyjną, ale niestety nie powiodła się - dodaje prokurator Honysz.


Prokuratura bada też, czy śmierć chłopca była nieszczęśliwym wypadkiem, czy targnięciem się na własne życie.

Uczestniczyło w nim ponad 50 osób zainteresowanych podniesieniem poczucia bezpieczeństwa w tym rejonie. Jego zorganizowanie było inicjatywą mieszkańców


Jak mówi nam Małgorzata Glenc, psycholog szkolny z Katowic, w tym wieku młodzi ludzie lubią eksperymentować.

- W tym wieku nastolatkowie szukają wrażeń, chcą uciec przed nudą. Gdy do tego jeszcze brakuje akceptacji i zainteresowania ze strony dorosłego, który winien pomagać w podejmowaniu różnych ważnych wyborów, to jest większa szansa, że zdarzy się tragedia, jak w tym konkretnym przypadku. Dla młodego człowieka najważniejsze jest doświadczanie świata i ono jest ponad wszystkim. Młodzi ludzie kierują się emocjami, a rozsądek za tym nie nadąża - podsumowuje psycholog Małgorzata Glenc.
1 »
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się